Uudised

Lugu ilmus esmakordselt 2011. aasta novembrikuu Tervis Plussis.

Masendus kimbutab? Siin on nõuanded, kuidas saada sombune päev helgemaks! (4)

Catri Valner, Liivalaia apteegi proviisor, 2. märts 2016 10:23
Ärevuse ja sellest tingitud uinumisraskuste korral tuleks enne magamaminekut valmistada endale rahustav taimetee. Foto: PantherMedia / Scanpix
Pimeduse kestes hiilivad ligi mõrud mõtted ja tikub kummitama tusane tuju. Masenduse asemel tasub välja selgitada, mis päikese meeleollu tagasi tooks.

Kui hea tuju kipub käest minema ja meeleolu pole kiita, võib masenduse tõrjumiseks esialgu proovida mõnd leebet apteegipreparaati. Nende koostises on enamasti rahustava toimega taimsed ekstraktid: palderjan, naistepuna, meliss.

Samal teemal

Rahustav tee. Ärevuse ja sellest tingitud uinumisraskuste korral tuleks enne magamaminekut valmistada endale rahustav taimetee. Tasub aga meeles pidada, et eriti just palderjan võib anda isesuguse tulemuse: on neid, kellele palderjan mõjub ergutavalt, ja neid, keda selle taime ekstrakt rahustab.

Preparaadid. Meeleolu parandavaid ja uinumist soodustavaid preparaate valides tuleks kindlasti nõu pidada apteekriga, kes oskab eri koostise ja toimeainete sisaldusega toodete hulgast soovitada just seda, millega antud olukorras parimat efekti võiks saavutada.

Stressirohkel perioodil ja meeleolu kõikumise korral võib abi saada safraniekstraktist, mis aitab kaasa heaolu- hormooni tootmisele organismis ja meeleolu paranemisele.

Ajutisest meeleolulangusest võib vabaneda ka preparaate võtmata: teha endale mõnus ürdivann, masseerida nahale lavendliõli või panna seda õlilampi.

Kui apteegipreparaatidega leevendust ei saa või masendustunne süveneb, tuleks kindlasti pöörduda arsti poole.

Samal teemal

11.04.2017
Mida süüa, kui meeleolulangus piinab?
08.03.2016
Neli imelihtsat viisi stressi ohjeldamiseks
29.02.2016
Kolm toitu, mis peletavad stressi kehakaalu kasvatamata
20.02.2016
Mis juhtub, kui katus sõidab?