Hea nõu

Lähed suusapuhkusele? 5 põhjust, miks on vaja reisikindlustust 

Silja Paavle, 17. veebruar 2016 11:20
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui oled mõtetes juba mäenõlvadelt alla kihutamas ja päikesepaistet nautimas, ent pole ikka veel mõelnud reisikindlustusele, siis just nüüd on viimane aeg seda teha.

Kaspar Kaur, Swedbanki varakindlustuse valdkonnajuht toob välja põhjused, miks ilma reisikindlustuseta mäele minna ei tasu.

Samal teemal

Kui armastad suusatamist ja lumelauasõitu, siis tahaksid ilmselt olla veendunud, et oled pealaest jalatallani kaitstud enne kui mägedesse suundud. Väga paljud näevad reisikindlustust mittevajaliku kuluna, mille arvelt säästa saab. Reaalsuses võib see otsus aga väga kalliks maksma minna. Eriti veel siis, kui lähed  suusapuhkusele, kus enese vigastamise oht on kõrgem.

Kui arvad, et Euroopa ravikindlustuskaardist piisab, siis eksid. Viimane katab vaid otsesed ravikulud ning ei hüvita visiiditasusid, ravimeid, riikidevahelist transporti ja haiglakulusid. See kõik võib minna maksma tuhandeid eurosid.

Suusareisile minnes tasub mõelda ka spordireisi lisakaitsele, mis on mõeldud just aktiivse puhkuse armastajatele. Lisakaitse hind on väike, samas laiendab see oluliselt reisikindlustuse kaitseid.

 Ent mis on need viis peamist põhjust, miks kindlasti sõlmida reisikindlustus?

1. Lend võidakse tühistada

Kui sinu lend jääb ära, siis peab lennufirma pakkuma alternatiivse reisivõimaluse. Kui aga sobivat lendu ei suudeta leida, siis peab lennufirma hüvitama sulle lennupileti hinna ning saad ise otsida endale uue sobiva lennu.  Kui iseotsitud uus lennupilet on kallim, siis hüvitab kindlustus sulle 150 eurot lennupiletite vahe. Reisikindlustus katab ka transpordivahendi hilinemise või sellest maha jäämisega seotud kulud.

2. Pagasid kaovad

Oled äsja maandunud reisisihtpunkti, vaatad, kuidas sinu kaaslased ükshaaval oma pagaseid haaravad ja näed ahastusega, et sinu pagasit pole ega tule? Tuttav olukord? Statistika näitab, et kaob või saabub hilinemisega umbes iga sajanda reisija  pagas.

3. Haigestumise hind võib kõrge olla

Kui oled säästnud raha ja ostnud kalli puhkusereisi, siis viimane asi, mida sa tahaksid, oleks haigestumise tõttu nii reisist kui ka rahast ilmajäämine. Eriti veel siis, kui tegemist on gripihooajaga ja peaksid võimalikuks ohuks valmis olema.

Reisikindlustus pakub meelerahu – isegi kui haigestud, siis tead, et sobilik kindlustus katab kulud. Kindlustus aitab ka siis, kui sina või mõni pereliige haigestub enne reisi ja kauaoodatud puhkusele polegi võimalik minna . Reisikindlustus katab sellisel juhul kõik ettemakstud kulutused, sealhulgas ka piletite hinna.

4. Tõsisem trauma ei hüüa tulles

Kui oled suusapuhkusel või sõidad lumelauaga, siis on kahjuks üsna suur tõenäosus end ka vigastada.  Reisikindlustuse sõlminuna ei pea sa  juhtunu  pärast pankrotti minema. Kindlustus katab meditsiini- ning vajadusel ka haigestunu transportimisega seotud kulud. Lisaks kaetakse vältimatu arstiabi, sealhulgas ka hambaravi ning arsti poolt määratud ravimid. Kui juhtub tõesti kõige mustem stsenaarium ja peaksid jääma võõrasse riiki haiglasse, siis katab sinu kindlustus ka lähedase reisikulu sinu külastamiseks ja ka reisi pikenemise kulud.

5. Spordirajad võivad olla ilma tõttu suletud

Kui lähed suusapuhkusele, siis soovitame kindlasti võtta ka spordireisi lisakaitse. Muutliku kliima tõttu on keeruline ennustada ilmaolusid suusakuurortis. Ilmselt pole aga midagi hullemat suusapuhkusest, kus suusatada ei saa … Kui reisi sihtkohaks oleva spordikeskuse kõik spordirajad on ilmaolude ootamatu ja ettenägematu halvenemise tõttu suletud, maksab kindlustus iga päeva eest hüvitist 50 eurot, kuid kokku mitte üle 350 euro.

Samal teemal

02.12.2017
Kas eestlane eelistab talvepuhkusel suusatada või supelda?
17.01.2017
Mida pidada meeles suusareisiks kindlustust sõlmides?
01.10.2016
Korralda ise: Tatratesse saad nädalaks suusatama 400, Alpidesse 1000 euroga
27.05.2016
Päikesepuhkus lõppes purunenud selgroo ja üle 200 000 eurose haiglaarvega