Terviseuudised

Monika Tuvi, liikumiseks loodud 

Krista Kivisalu, 26. veebruar 2016, 11:13
 Aivar Kullamaa
Tantsutreener Monika Tuvi (38) on endaga hea sõber: kalorilugemisega ta ennast ei vaeva ja tantsib ainult neid tantse, mida armastab. Ja kas ka teie meelest on ta igirõõmus?

“Üks, kaks, alla, parem, üles, vasak,” loeb Monika tantsijatele särtsakalt rütmi, endal suu kõrvuni ja silmad nagu LED-lambid talveöös. Tugev löök parema käega, siis vasakuga, puusanõks, kallutus ette, samm taha. Kiire, täpne, jõuline.

“Trenn teeb mind õnnelikuks,” särab Monika. “Nii kui saali astun, tunnen, kuidas energia hakkab tööle. Treeneritöö on nagu esinemine – isegi kui sul on keeruline päev olnud, sa lihtsalt ei saa karistada õpilasi, kes tahavad sinult head energiat. Sa ei saa oma pahurust trenni kaasa võtta.”

Pahur Monika on sama tabamatu nagu lendorav: kindla peale on ta kuskil olemas, oma silmaga näevad teda aga vähesed. Kuidas ta head tuju hoiab?

Väsinud, kuid õnnelik

Esiteks muidugi tants. Monika tantsis juba koolis, jälje eestlaste eurodance-südamesse jättis ta aga esinemistega grupis Caater. Nende hitt “O Si Ne Ne” on nüüd tänu Mart Müürisepale ja saatele “Su nägu kõlab tuttavalt” ka verinoortel teada.

“Caateriga tantsisime laval umbes 45 minutit järjest, siis paus ja järgmine sett,” meenutab Monika. Nädalast nädalasse, kolmapäevast pühapäevani. Mingil perioodil tegi ta lisaks klubiöödele 14 trenni nädalas.

Aga praegu on elu teine. Monikal on kodus meestevägi koosseisus Mac (18), Samuel (6), Benjamin (1 a 7 k) ja Eesti jalgrattakoondise peatreener Jaan Kirsipuu (46) ning naine on trenne kõvasti vähemaks võtnud.

“Lasteaed, eelkool, enda ja Sami trennid, Bennu hoidjad, tegemised TantsuGeeni stuudios – nendega pikin päeva täis,” kirjeldab ta. “Aga pööraselt kiire mu elu praegu ei ole. Kui logistika paika panna, siis on kõik üsna lihtsalt teostatav.”

 Loe edasi märtsi Tervis Plussist.

 

 Ajakirjast saad veel teada:

 ·         Milline trenn voolib keha kauniks?

·         15 minutiga parimasse vormi

·         Kas sind ohustab kolesterool?

·         10 nippi sinu hammaste heaks

·         Liigutav lugu. Pisipoisid rangel dieedil

·         Nädalaga lumelauduriks

·         Kaitse ennast mürginoolte eest!

·         Kevadine puhastuskuur toormahlaga

·         Vitamiinid taldrikul ja kreemipurgis

·         Soolestik dikteerib sinu heaolu

·         Lõpparve väsimusega

 

Liitu ajakirja Tervis Pluss Facebookiga SIIT!
Telli ajakiri Tervis Pluss SIIT!

Samal teemal

17. juuni 2016, 18:16
TV3 | "Suvistes Seitsmestes“ on täna külalisteks Siim Kallas ja Monika Tuvi

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee