Uudised

Teatrikülalised annetasid ühe vaheajaga ligi 1000 eurot (3)

Silja Paavle, 29. veebruar 2016 09:44
Foto: STANISLAV MOSHKOV
Lastefondi vabatahtlikud olid Vanemuise teatris annetusi kogumas muusikali “Ooperifantoom” õhtuse etenduse vaheajal, 15-minutilise vaheajaga koguti 955 eurot.

Eile, 28. veebruaril tähistas SA TÜ Kliinikumi Lastefond haruldaste haiguste päeva erinevate annetuste kogumise aktsioonidega. Muu hulgas pakuti annetamisvõimalust Vanemuise teatri külastajatele, kes aitasid 15-minutilise vaheajaga kokku saada 955 eurot.

Samal teemal

Lastefondi vabatahtlikud olid Vanemuise teatris annetusi kogumas muusikali “Ooperifantoom” õhtuse etenduse vaheajal. Aktsiooni eesmärgiks oli juhtida teatrikülaliste tähelepanu haruldaste haigustega laste väljakutsetele ning pakkuda võimalust anda nende toetuseks oma panus.

“Olime meeldivalt üllatunud, kui abivalmid ja helded on inimesed hoolimata sellest, et ollakse kohale tulnud hoopis teisel eesmärgil, kui annetama,” räägib Lastefondi arendus- ja projektijuht Anniki Inno. “Võtsime juba alguses tagasihoidliku hoiaku ja ootasime annetajatepoolset aktiivsust. Ning meil ei tulnudki muud teha, sest inimesed leidsid ise meieni tee. Ka massi keskel teatrimelus,” peab ta aktsiooni igati õnnestunuks.

Eile kogus fond haruldaste haigustega laste toetuseks annetusi ka mündikaardi ladumistega Tartu Kaubamajas ja Tallinnas Ülemiste keskuses. Nende aktsioonide tulemused on veel selgumisel.

Lastefond toetab hetkel igakuiselt 12 haruldase haigusega last kokku 3592 euroga kuus (rohkem kui 43 000 euroga aastas). Nende seas on nii lapsi, kelle haiguse esinemissagedus on 1:2000 kui ka neid, kelle haigust esineb vaid ühel miljonist.

Rahvusvaheline haruldaste haiguste päev on tegelikult täna - haruldasel kuupäeval, 29. veebruaril. Päev koondab tähelepanu keskmesse need 6-8% rahvastikust, kes põevad harva esinevaid, raskeid ja enamasti kroonilise kuluga tõbesid ning selle eesmärgiks on teadvustada haruldaste haiguste olemasolu ja nende mõju põdejatele.

Samal teemal

27.01.2015
Haruldaste haiguste infopäeval kaaluti ravi rahastamise võimalusi
14.04.2012
Eesti väiksuse tõttu ei saa kõik inimesed siin alati vajalikku ravi
23.01.2012
Haruldased haigused nõuavad rohkem tähelepanu
04.02.2011
Haruldast haigust võib diagnoosida isegi kuni 30 aastat