Uudised

Mis toimub? Tänavu on gripi tõttu surnud juba 12 inimest (13)

Õhtuleht.ee, 2. märts 2016 16:17
Foto: PantherMedia / Scanpix
Alates jaanuari lõpust on gripi tõttu vajanud intensiivravi 42 inimest, gripi tõttu on sel hooajal surnud 12 inimest vanuses 14 – 91 eluaastat.

Kõik gripi surnud inimesed kuulusid Terviseamet teatel riskirühmadesse.

Samal teemal

Hea uudis on aga see, et hingamisteede viirusnakkustesse ja sealhulgas grippi haigestumine eelmisel nädalal vähenes, arstide poole pöördus 6048 inimest, neist üle poole olid lapsed. Haigestunute üldarv vähenes eelneva nädalaga võrreldes 16 protsenti.

Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 460,5. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Harjumaal, Ida-Virumaal, Narvas, Lääne-, Rapla- ja Viljandimaal. Haigestumus on enamikes maakondades langenud, mõnel pool püsinud samal tasemel.

Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu (sentinel-seire) kaudu registreeritud andmete põhjal langes gripitaoliste haigestumiste arv eelmisel nädalal 23 protsendi võrra, seejuures langes haigestumus kõikides  vanusrühmades. Grippi haigestumuse intensiivsust võib hinnata nüüdsest madalaks.

Gripiviiruste osakaal moodustas 64 protsenti kõikidest ringluses olevatest viirustest. Laboratoorse kinnituse said 185 gripiviirust, neist 89 olid A- ja 96 B-gripiviirused. 19-st alatüpeeritud A gripiviirusest olid kõik A(H1N1)pdm09.  Täpsemalt määratleti ka kolm B gripiviirust, kõik olid viiruse Victoria tüvi. Muudest respiratoorseid viirusnakkusi põhjustavatest viirustest oli haigestumine valdavalt seotud RS-viirusega, kuid domineerivaks on jätkuvalt gripiviirused.

Tänavu on gripi tõttu haiglasse sattunud 621 patsienti

E-Tervise SA andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 621 patsienti, neist vaid 19 protsenti olid vanemaealised (65+),  üle 21 protsendi olid inimesed vanuses 19-64, lapsi vanusrühmas 0-4 oli hospitaliseeritute hulgas ligi 30 protsenti.

Alates jaanuari lõpust on vajanud gripi tõttu intensiivravi 42 riskirühmadesse kuulunud inimest, neist kaks olid lapsed vanuses 7 ja 13 aastat, vanusrühmas  29-64 vajas intensiivravi 18 inimest ning  21 inimest olid vanuses 65 ja üle. Kaasuvatest haigustest olid esikohal kardiovaskulaarsed haigused. Andmed intensiivravi vajanute vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Terviseametile teadaolevatel andmetel on sel hooajal gripi tõttu surnud 12 inimest vanuses 14 – 91 eluaastat. Kõik gripi tõttu surnud inimesed kuulusid riskirühmadesse.