Keha

Viis müüti alkoholi tarvitamise ja pohmelli kohta, mis ei pea paika (9)

Õhtuleht.ee, 4. märts 2016 16:20
Foto: PantherMedia / Scanpix
Alkoholiga liialdamine toob kaasa pohmelli. Sellest hoidumiseks ning ka raviks on levinud mitmeid uskumusi, mis sugugi paika ei pruugi pidada.

Health Me Up toob välja viis sellist.

Samal teemal

* Külm dušš, kuum kohv või värske õhk aitavad kaineks saada. Nii dušši all käimine, kohvi joomine kui õues jalutamine tekitavad värskema tunde ning nii võib tekkida arvamus, et oled kaine. Alkoholisisaldust su veres see aga ei mõjuta.

* Kui enne napsitamist korralikult süüa, ei jää väga purju. Enne peoõhtut söömine aeglustab alkoholi imendumist verre, kuid purjujäämisest see ei hoia. Kõht läheb pealegi varsti uuesti tühjaks. Tühja kõhuga alkoholi tarvitamine pole siiski samuti hea mõte.

* Erinevate jookide üksteise alla joomine teeb rohkem purju. Purjusolek sõltub alkoholi kogusest veres. Kui jood erinevaid jooke segi, võib see hoopis su kõhtu ärritada ning tekitab halba enesetunnet.

* Heledamat värvi alkohoolsed joogid pohmelli ei tekita. Vale puha. Kui sa alkoholiga liialdad, tekib sul pohmell hoolimata tarvitatud joogi värvist.

* Oksendamine muudab kainemaks ja ennetab pohmelli. Oksendamine viib alkoholi kõhust välja, kuid inimest kainemaks ei muuda. See oled purjus niikaua, kui keha on suutnud kogu imendunud alkoholi ära töödelda.

Samal teemal

10.11.2016
Kaheksa müüti pohmaka kohta
21.06.2016
Neli soovitust jaanipäevapohmelli leevendamiseks
12.05.2016
Kuidas end pohmakast terveks ravida?
27.04.2016
Ohhoo! Kohvijoomine vähendab maksakahjustust!