Hea nõu

Kuidas õietolmuallergiat leevendada? (2)

Geidi Raud, 11. märts 2016, 09:38
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kuidas õietolmuallergiat leevendada?

Vastab Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku ja Elite Kliiniku lastearst-allergoloog Kaja Julge: "Esmane abimees on allergiatablett – antihistamiin, mille väikese koguse saab apteegist retseptita. Kui sellest jääb väheseks ja haigusnähud ei taandu, on võimalik silmade ärrituse vähendamiseks kasutada antihistamiinse toimega silmatilkasid ning riniidi raviks sobib ninahormoon. Astma ägenemisel tuleb köha vaigistamiseks ja hingelduse vähendamiseks kasutada bronhilõõgasteid (salbutamool), köha raviks sobivad antileukotrieenid (montelukast) ja inhaleeritavad hormoonid.

Allergeenikontakti tuleb vältida – õietolmu on rohkem õhus päikseliste ja tuuliste ilmadega, vähem hommikul ja vihmase ilmaga. Seoses sellega tuleks võimaluse piires planeerida ka õues käimisi. Hädavajalikest käikudest loomulikult ei pääse, kuid sellistel puhkudel oleks mõttekam jalutuskäigule eelistada autosõitu ja metsajooksu asemel valida treening, mida saab teha siseruumides. Õues viibides on abi prillidest ning kui väljas käidud palja peaga, tuleks õhtul juuksed loputada. 

Ristallergia olemasolu korral tuleks vältida ka reaktsioone põhjustavaid toiduaineid, sest õitsemise perioodil on reaktsioonid tugevamini väljendunud."

Samal teemal

13. mai 2016, 12:37
Kuidas saada aru, et mul on õietolmuallergia?
11. aprill 2016, 15:15
Kolm nippi, kuidas kevadine allergia kontrolli alla võtta
22. märts 2016, 16:46
11 viisi kevadise allergiahooajaga toimetulekuks
10. märts 2016, 09:17
Kuidas ära tunda ja leevendada allergiaid?

2 KOMMENTAARI

s
see 11. märts 2016, 16:40
on raske.kui on veel ka tööl raske hingata.aga see on siin.teised on onnelised, et on tööd.kas vöi koristajana ja öietolmuallergia sellele lisakstolm on tolm ja kahekordne veel
m
Mütsita Mees 11. märts 2016, 10:53
Ehk on kellelgi minu kogemusest abi: igasugu rohtusid-süste olen saanud pea pool elu, aga tolku neist paraku pole (v.a. silmatilkadest on abi olnud). ...
(loe edasi)