Uudised

Peeter Mardna: Tervishoiureform võib iga neljanda maainimese arstiabita jätta (26)

Toimetas Silja Paavle, 16. märts 2016, 10:25
Peeter MardnaFoto: MIHKEL MARIPUU
Praegune tervishoiupoliitika ei hooli arsti ja kauaaegse tervishoiujuhi Peeter Mardna sõnul patsiendist ega rahva tervisest üldisemalt.

Arsti ja kauaaegse tervishoiujuhi Peeter Mardna sõnul käsitletakse tervishoiudebattides pseudoteemasid nagu võrgustamine, digiteenuste arendamine jne, mille kõrval jäävad tähelepanuta tervishoiu tegelikud probleemid, kirjutab ajaleht Pealinn.

Samal teemal

Nii toob ta välja, et tervisekeskuste loomisest kõneldes ei räägita, kuidas pääseb maainimene sinna, kus abi pakutakse. Samamoodi halvendab Peeter Mardna hinnangul eriarstivastuvõttude koondamine suurhaiglastesse ligipääsu arstiteenusele. "Mul on kange kahtlus, et nn haiglavõrgu korrastamisega jääb ääremaal elaval inimesel, kui tema jaoks transpordiküsimust ei lahendata, vähemalt 25 protsendi ulatuses vajalik arstiteenus saamata," nendib ta. 

Mardna toob näiteks, et Narva haiglast, mis teenindab 70 000 elanikuga piirkonda, võeti ära psühhiaatria ning patsiendid peavad käima 70 kilomeetri kaugusel Jõhvis Ida-Viru keskhaiglas. Nüüd tahetakse Narva haigla 18 erialast veel kaheksa või kümne spetsialisti leping ära võtta. Aga kas inimesed ikka hakkavad Jõhvi sõitma? Näiteks psühhiaatrilistest haigetest ei lähe nii pika maa taha vastuvõtule Mardna sõnul vähemalt pooled. 

"Me räägime vaid kallist tippmeditsiinist, kuid üksikud kopsusiirdamised rahva tervist ei paranda," toonitab ta.

26 KOMMENTAARI

a
aeg 16. märts 2016, 20:29
oleks välja õpetada velskreid, kel ravimite väljakirjutamise õigus, nii nagu need oli vene ajal. Maal võiks olla velskripunktid, piisab kui õed sellek...
(loe edasi)
t
16. märts 2016, 17:20
Tervishoiureform - arstiabi pole maal vaja. Haridusreform - maal pole koole vaja. Haldusreform - igas omavalitsuses 11000 inimest....... Ainult reformime, kindlalt edasi!
Loe kõiki (26)