Terviseuudised

Age Oks põhjalikul hingetõmbepausil 

Kristina Traks, 29. märts 2016, 12:25
 Aivar Kullamaa
Oskus puhata ja aega maha võtta on vähemasti sama oluline kui liikumine ja tervislik toitumine, teab baleriin Age Oks (45). Just rahulikumat kulgemist ja rutiinivabamat elutempot harrastabki nüüd Age, kes oli varem aastakümneid puhkuseta rakkes.

“Tundsin sügisel, et soovin pikemat puhkust ja rohkem aega, et pühenduda emaks olemisele ja perele. Ei tahtnud seda enam edasi lükata. Meie tütar Elizabeth (6) on koolieelik ja tahan temaga võimalikult palju aega koos veeta. Rõõm on olla osaline igas tema päevas ja näha, kuidas ta kasvab,” selgitab Age. “Oleme terve elu elanud ühe vaba päevaga nädalas ning nüüd mõnes mõttes kahetsen, et ei võtnud lapse sünni eel ja järel aega maha.”

Viimased 26 aastat on Agel möödunud eriti kiires tempos. Tantsijana oli pikema puhkuse võtmine mõeldamatu, pärast baleriinikarjääri lõpetamist järgnes kohe töö Estonias, siis sündis Elizabeth ja juba kiirustaski Age teatritööle tagasi.

“Tantsijana olin kuus päeva nädalas rakkes ja kogu aur läks karjäärile. Lõpuks hakkas mind suisa häirima, kui teised inimesed reede õhtul kena nädalavahetust soovisid ja sõpradega aega veetma läksid. Meie ei saanud kunagi nii, sest laupäeval oli kas tööpäev või etendus,” ütleb ta.

Praegu on Age loomingulisel puhkusel ja saab kulgeda enam-vähem ilma pingsalt kella vaatamata. Elab päev korraga, naudib tavalise inimese toiminguid, milleks varem polnudki mahti. Esimest korda jätkub aega ka iseendale, et minna keskpäevasesse joogatundi, lugeda, viibida vabas õhus, olla koos sõbrannade, õe ja venna peredega, võtta perega ette rattaretki. Avastada ennast uuesti ja mõtiskleda elu üle ka filosoofilisema poole pealt.

Loe edasi ajakirjast Tervis Pluss.

Aprilli ajakirjas veel järgmised teemad:

·         Mõnusad veetrennid

·         Kuidas saada sportlikuks inimeseks?

·         Juss Haasmaa: „Keeldun olemast lödi!“

·         Treeni tagumik trimmi!

·         Mida unenäod sulle räägivad?

·         10 viisi, kuidas hoida südant

·         Haigus lemmikloomalt

·         Jumeka ilmega salakaval haigus

·         Kui magu vaevab

·         Hirm valge kitli ees

·         Lahenda juuksemured igaveseks!

Liitu ajakirja Tervis Pluss Facebookiga SIIT!
Telli ajakiri Tervis Pluss SIIT!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee