Keha

Seitse soovitust, kuidas muuta hambapesu lapse jaoks lõbusamaks 

Silja Paavle, 1. aprill 2016 12:44
Foto: PantherMedia / Scanpix
Lastele ei pruugi hambapesu alati meeldida ja nad võivad sellele vastu sõdida, kuid just lapseeas luuakse alus elukestvale hambasõbralikule suuhügieeniharjumusele.

Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink ja Signali brändijuht Marit Soha jagavad soovitusi, kuidas lapsevanem saab kavalusega hambapesu lõbusaks ja põnevaks ettevõtmiseks muuta.

 · Lase lapsel hambahari ise välja valida. Poelettidel on laias valikus erinevaid lastepärase ja põneva disainiga hambaharju, mis muudavad hammaste harjamise kõige pisemate jaoks mängulisemaks.

· Abi on ka sellest, kui varud vannituppa lõbusas pakendis spetsiaalselt lastele mõeldud hambapasta, millel meeldiv maasika või puuvilja maitse.

· Näita eeskuju! Pese kõigepealt puhtaks oma hambad, et laps näeks, et see on igapäevane loomulik toiming. See innustab last ka enda hammaste eest hoolitsema.

· Kui pesed hambaid vannitoa peegli ees, juhi lapse tähelepanu tema peegelpildile – see teeb talle nalja.

· Leia hambapesu laul! Valige koos lapsega välja meeldiv muusikapala, mida kuulate ainult hambapesu ajal. Muusikapala kuulates mööduvad ka hammaste harjamiseks vajalikud kaks minutit hõlpsamini.

· Võtta appi spetsiaalsed hambapesu rakendused, mis muudavad lapse jaoks hambapesu põnevaks. Saadaval on näiteks rakendused, mis võimaldavad lapsel valida välja meelepärase tegelaskuju, kes teda hambapesu ajal ergutab.

· Kasuta hammaste harjamise ajal liivakella, mille vaatamine rahustab last ja pakub talle põnevust.

Samal teemal

31.03.2016
Kuus looduslikku vahendit, mis aitavad halba hingeõhku peletada
15.03.2016
Laste hammaste tervis algab lapsevanemast
14.03.2016
Suuhügienist: hambahari vali pigem väiksem ja kindlasti pehme