Terviseuudised

Pimedana sündinud noormees: seda, mis ümberringi toimub, on võimalik nägematagi näha (11)

Kristiina Tilk, 9. aprill 2016 06:00
HARJUTAMINE TEEB MEISTRIKS: Jakobi sõnul ei tähenda elu pimedana seda, et tuleks tuppa konutama jääda. Vastupidi, tuleb ringi liikuda ja tunnetada end ümbritsevat, sest mida rohkem kogemusi, seda rohkem võimalusi.Foto: Teet Malsroos

"Mina olen pime, aga nemad ei näe," iseloomustab pimedana sündinud noormees Jakob inimesi, kes tänapäeva nutiajastul selle asemel, et ümbritsevat jälgida, on naelutanud pilgu telefoni ja talle otsa tormavad. Noormees vabandab alati, telefonijälgijad mitte kunagi.

Ka Jakob kasutab palju nutiseadmeid. Ja oskab seda teha väga hästi. Otsisin oma telefonist salvestusprogrammi. Tee või tina, aga ei leia. Kirun endamisi. Jakob aga tegi sõrmedega paar ülikiiret liigutust ja käes.

Jakobiga kohtudes ei kulu tegelikult ilmselt sekunditki, et mõista – temalt on võetud küll nägemine, kuid selle eest antud kuhjaga arukust ja huumorimeelt. Ta õpib Tallinna Ülikoolis ajakirjandust. Kui ehk kooslus "pime ajakirjanik" võib kõlada küsimusi tekitavalt, siis Jakobi jaoks on kirjutamine just niisama loomulik kui lugemine.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.08.2017
Tohoh! Pimedate inimeste arv võib lähiaastakümnetel kolmekordistuda
14.02.2017
"Minu eluunistus ei ole uuesti nägijaks saada. Olen õnnelik sellisena, nagu olen!"