Uudised

Lastefond toetab raske puudega pisipoisi transporti taastusravisse ja arsti juurde 

Toimetas Silja Paavle, 11. aprill 2016 09:48
Stepanil on diagnoositud psühhomotoorse arengu mahajäämus.Foto: erakogu
SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab igakuise 85-eurose toetussummaga katta raske puudega 2-aastase Stepani sõidukulusid füsioteraapiasse ja eriarstide juurde.

Stepanil on diagnoositud psühhomotoorse arengu mahajäämus, mistõttu on tema arengutase enam kui aasta võrra ealisest madalam. Poiss ei kõnni iseseisvalt, tal puuduvad eneseteenindamisoskused ning ta ei räägi. Talle on määratud ka raske puue.

Samal teemal

Seoses arenguprobleemidega tuleb Stepanil käia igal nädalal oma elukohast 20 km kaugusel füsioterapeudi ja logopeedi juures. See toob kaasa aga suured sõidukulud, mis on töövõimetuspensionäridest lapsevanemate jaoks üle jõu käivad.

Kuna lapse arengu huvides on väga vajalik, et Stepan saaks regulaarselt teenusel käia, otsustas perele abikäe ulatada Lastefond, kes katab esialgu poole aasta jooksul Stepani raviga seotud sõidukulud igakuiselt 85 euro ulatuses.

Lastefondi toetustaotluste juht Eveli Ilves tunneb suurt heameelt, et Stepan on fondini jõudnud. “Sellise diagnoosiga laste jaoks on äärmiselt oluline füsioteraapias ja logopeedi juures käimise regulaarsus. Vaid nii on sellel ka tulemusi. Lastefondil on väga hea meel, et tänu tublidele vanematele on Stepan juba seni saanud endale vajalikku abi ning et Lastefondi annetajate toel on see ka edaspidi võimalik,” räägib ta