Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 22. aprill 2016 09:50
Märtsis viidi läbi küsitlus 1-3 aastaste lapsevanemate hulgas, mille tulemusel selgus, et väikelaste toitumine muutub ebatervislikuks väga varases eas.

Lapsevanematele suunatud küsitlusest selgus, et 1-3 aastased väikelapsed Eestis söövad rohkem kui kaks sooja toidukorda päevas, kuid kahjuks puudub väikelapse menüüs mitmekesisus, kirjutab meditsiiniportaal Med14. Näiteks 96% lapsevanematest annab oma lapsele liha iganädalaselt, samal ajal kui näiteks kala sööb igal nädalal vaid 39% küsitletuist. Piimatoodetest on iganädalaselt väikelaste menüüs kõrgel kohal juust, mida sööb 84% väikelastest, kuid kodujuustu sööb vaid 34%.

Väikelaste toitumise üks murekohti on ka see, et lapsevanemad annavad tihtipeale oma väikelaste söögikordade vahel suhkrurikkaid vahepalasid: magustatud jogurtid, kohukesed ja maiustused. Positiivse poole pealt saab aga saab kindlasti välja tuua, et 84% lapsevanematest annavad oma lastele igapäevaselt värskeid puuvilju ning 59% värskeid juurvilju.

Peamised takistused, mille tõttu väikelapsed tervislikult ei söö on seotud majanduslike teguritega. Lapsevanemad leiavad, et neil on majanduslikult raske tervislikku toitu teha. Lisaks puuduvad lapsevanematel tihti peale teadmised ning ka aeg, et lapse jaoks eraldi süüa teha.

Eestis viidi küsitlus läbi portaalis perejalaps.delfi.ee ning sellest võttis osa 500 lapsevanemat.