Terviseuudised

Õe iseseisva vastuvõtu tegevusjuhendi koostamine valiti aasta teoks 

Silja Paavle, 22. aprill 2016 11:30
Pilt on illustreerivFoto: PantherMedia / Scanpix
Eile Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimunud Eesti Õdede Liidu volikogu koosolekul valiti 2015. aasta teoks õe iseseisva vastuvõtu tegevusjuhendi koostamine ja juhendi koostanud meeskond eesotsas Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikme ja õendusjuhi Ülle Rohiga.

“Õe isesisvate vastuvõttude arv on aasta-aastalt kasvanud ja tänu sellele saavad patsiendid kiiresti vajalikku abi ja nõu. Õdede liit töötas tegevusjuhendi välja selleks, et teenuste standard oleks võrdselt kõrge igal pool Eestis ja et kõik haiglad ja tervisekeskused saaksid teenuse sisust ühtemoodi aru. Meeskond töötas efektiivselt ja selle tulemusena on õe teenuseid võimalik Haigekassa hinnakirja alusel tasustada,” ütles Eesti Õdede Liidu volikogu esinaine Tiina Sildver-Kikas.

Samal teemal

Töörühma töö tulemusel on valminud visioon õe ambulatoorse vastuvõtu arendamisest ning see on kirjeldatud tegevusjuhendis. Tegevusjuhendit aluseks võttes on Sotsiaalministeerium ette valmistanud õigusaktide eelnõud, mis on praegu kooskõlastusringil. Tervishoiuteenuste loetelu on korrastatud õe iseseisva vastuvõtu teenuse üldise kirjelduse osas ning detailselt on ette valmistanud õe vastuvõttude loetelu ning teenuse kirjelduste osas hinnakirjas. Samuti on töörühm teinud ettepanekud, kuidas reguleerida õe vastuvõtule suunamise kord ja tingimused ning raviarvete esitamine.

“Töörühm täitis kõik püstitatud eesmärgid ulatuses, mida on olnud võimalik läbi töörühma tegevuse mõjutada. Edasised rakenduslikud tegevused sõltuvad juba Sotsiaalministeeriumist ja Haigekassast, kuid omalt poolt tegime ettevalmistused, et kvaliteetse õendusabi osutamiseks ei oleks bürokraatlikke takistusi,” ütles Tiina Sildver-Kikas.

Eesti Õdede Liidu aasta teo valib liidu volikogu ettevõtmiste seast, millel on liidu tegevusele oluline tähtsus. Aasta teo tiitli pälvinud meeskond saab pärjatud tänukirja ja meenega 12. mail toimuval õdede päeva konverentsil.

Samal teemal

12.04.2017
Eestis töötab õena 9175 inimest
20.11.2016
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool tõi tervishoidu tagasi 24 õde
30.05.2016
Tallinna Tervishoiu kõrgkool ootab õppima 317 tulevast meditsiinitöötajat
16.05.2016
Kolmveerand Tallinna Tervishoiukõrgooli lõpetanuist töötab lõputunnistuse saamise ajal erialasel ametikohal.