Hea nõu

TÕHUS VEETERAAPIA: Uuri, milliseid tõbesid saab leevendada igahommikuse veejoomisega (22)

Õhtuleht.ee, 26. aprill 2016, 10:35
Foto: PantherMedia / Scanpix
Seda, et 7-8 klaasi iga päev oma tervise huvides vett juua on mõistlik, teavad paljud. Küll aga on teadmata see, et vee joomine kohe pärast ärkamist võib leevendada päris paljusid tõbesid.

Iidne Ayurveda raviteraapia kinnitab, et hommikune vee joomine kohe pärast ärkamist aitab puhastada inimesel oma soolestikku ja nii organismi tervikuna, kirjutab New Health Guide ja toob välja, et hommikune vee joomine paneb naha särama, aitab rakkudel kiiremini uueneda, tasakaalustab ainevahetust, aitab kaalust alla võtta, puhastab soolestikku ning aitab ravida ka erinevaid tõbesid.

Kuidas vett juua nii, et sellest oleks maksimaalselt kasu?

Joo kohe pärast ärkamist viis-kuus klaasi vett. Samas väldi tund enne ja pärast veejoomist alkoholi tarbimist ja söömist. Alguses võib sellise koguse veejoomine olla keeruline, kuid kui keha rutiiniga harjub, ei ole see teps mitte raske. Mõistlik on alustada näiteks nii, et algatuseks juua kolm-neli klaasi vett, siis pidada paar minutit pausi ning juua ülejäänud vesi.

Vanematel inimestel ja neil, kes ei suuda nii palju korraga vedelikku juua, on soovituslik alustada väiksema koguse vee joomisega ja tõsta järk-järgult vee kogust.

Pärast veejoomist tuleks hommiksöögiga oodata tunnikese ning pärast hommikusööki oodata kaks tundi enne, kui uuesti süüa-juua.

Jaapanis on avastatud, et selline veeteraapia aitab ravida mõnesid haiguseid ning püsida terve. Hea on ka see, et sellel meetodil ei ole kõrvalnähte.

Veeteraapiast on kasu järgmiste haiguste korral, sulgudes on päevade arv, pärast mida positiivsed tulemused võiksid avalduda:

Vähk - 180 päeva

Kõrgvererõhutõbi - 30 päeva

Tuberkuloos - 90 päeva

Diabeet - 30 päeva

Maohäred - 10 päeva

On välja toodud, et artriidiga kimpus olevad inimesed võiksid seda meetodit esimesel nädalal kasutada kolmel päeval ning alates teisest nädalast igapäevaselt.

Ning isegi, kui vee tervendav mõju tundub ebausutav, tasub vett juua, sest halba see teha ei saa. Kuid dehüdratsioonil on päris mitmete haiguste tekkes oma osa. Selle olemasolu mängib spetsialistide hinnangul rolli näiteks angiini, ebaregulaarse menstruatsiooni, diabeedi, neerukivide, astma, sinusiidi, ülekaalulisuse, kõhukinnisuse, peavalude ja reumatoidartriidi tekkes.

Samal teemal

16. juuli 2016, 16:45
14 üllatavat märki sellest, et sa ei joo piisavat vett
29. juuni 2016, 16:10
Kümme põhjust, miks oma tervisele mõeldes rohkem vett juua
19. mai 2016, 15:14
Seitse toitu, mis aitavad peavalu leevendada
16. mai 2016, 10:00
Liiga kõrge vererõhk kimbutab enam kui kolmandikku elanikkonnast

22 KOMMENTAARI

h
hmm 27. aprill 2016, 22:05
...ja siis pool päeva traavin vetsu vahet, aga kes siis tööd teeb?
v
Veeteraapia tagajärjed 27. aprill 2016, 15:31
Kohe kindlasti pole see universaalne ja ainuõige tee täiusliku tervise ja seda kaudu õnnele.
Vanematel inimestel langeb suure veejoomise tagajärjel vereseerumi naatriumi sisaldus, mis pole aga kasulik, ennekõike ajudele.
Loe kõiki (22)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee