Terviseuudised

Algab puugiteemaline foto- ja pildikonkurss (1)

Silja Paavle, 27. aprill 2016 13:59
Täissöönud puukFoto: ERIK PROZES
Puugihooaeg on algamas. Tuletamaks meelde puukide olemasolu ning vajadust vaktsineerida puukentsefaliidi vastu, korraldab GSK Estonia puugiteemalise foto- ja pildikonkursi.

„Üle Euroopa toimub 24. aprillist WHO immuniseerimise nädal, millega soovitakse inimestele meelde tuletada immuniseerimise ehk vaktsineerimise olulisust,“ ütles GSK Estonia teadusnõunik Indrek Saar. „Väga palju on haigusi, millesse nakatumist saame vältida end vaktsineerides. Üks neist on ka puukentsefaliit, millesse nakatutakse puugihammustuse kaudu. Algamas on nn puugihooaeg ning on paras aeg mõelda puukentsefaliidi vastasele vaktsiinile. Selle meelde tuletamiseks korraldame foto- ja pildikonkursi, millele saavad töid puukidest saata nii algajad, hobifotograafid kui ka professionaalsed fotograafid.“

Samal teemal

Tänasest on võimalik töid konkursile saata. Fotosid ja pilte hinnatakse neljas kategoorias: puuk vabas looduses, puuk inimesel, puuk loomal, joonistatud puuk - see kategooria annab võimaluse osaleda ka lastele. Konkursi eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu puugiga levivatele haigustele. Täpsem info: http://www.puugid.ee/pildivõistlus.

Töid oodatakse meiliaadressile ee.puugid@gsk.com kuni 4. maini (kaasa arvatud). Igast kategooriast trükitakse välja viis parimat pilti ning esitletakse neid 09.05–15.05.2016 Tallinnas Kristiine Keskuse II korruse aatriumis ja Tartus Kaubamaja III korruse aatriumis korraldatavatel näitustel. Konkursi võidutööd kuulutatakse välja Kristiine Keskuses 15. mail kell 15.00.

Igas kategoorias valib žürii välja parima töö, mille autorit tunnustatakse Samsung Galaxy Tab tahvelarvutiga, kõikidele teistele näitusele valitud tööde autoritele on samuti auhinnad.

Samal teemal

28.03.2016
Meeldetuletus: Kuidas kaitsta end puukide eest?
06.03.2016
Kevadised ohud: teetanus ja puukentsefaliit
02.08.2015
Puukborrelioos – gripitaoline haigus tõsiste tagajärgedega
13.07.2015
Terviseamet: puukentsefaliiti haigestumine on poole võrra kasvanud