Hea nõu

Seitse tervisemuret, mida saab orgasmiga ravida (9)

Õhtuleht.ee, 2. mai 2016 15:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Orgasm pole mitte lihtsalt mõnus, vaid ka tervisele kasulik, leevendades päris mitmeid tervisehädasid.

Näiteks: 

* Peavalud. Seksi ajal vallanduvad endorfiinid võivad leevendada erineva tugevusega peavalusid, kirjutab Your Tango. Seejuures pole vahet, kas orgasm on saadud partneriga seksides või masturbeerides.

* Valud. Orgasmil on tegelikult valu vaigistav mõju erinevatele valudele, see suudab uuringute andmeil leevendada isegi sünnitusvalu.

* Luksumine. Luksumise lõpetamiseks tuleb teadlaste hinnangul stimuleerida uitnärvi ja täpselt sellist stimulatsiooni pakub seks.

* Menstruatsioonist tingitud vaevused. Orgasm tekitab emaka lihaste kokkutõmbumist, vabastades samal ajal ajus looduslike valuvaigistitena mõjuvaid kemikaale.

* Stress ja depressioon. Uuringud on kindlaks teinud, et kui sperma jõuab suu kaudu kehasse, on sel tuju parandav ja stressi leevendav toime.

* Unetus. Seks on väsitav. Lisaks kehalisele väsimusele väsitab see kai vaimu orgasmi ajal ajus vallanduvate hormoonide tõttu. Pärast mõnusat seksi lihtsalt tuleb mahus uni!

* Hommikune iiveldus. Spetsialistide arvates ajab rasedaid hommikuti iiveldama sperma. Selle vastu aitab spermataluvuse suurendamine ehk rohkema oraalseksi nautimine.

Samal teemal

18.05.2017
Kuidas luksumisele piir panna?
14.06.2016
Miks tekib pärast veini joomist peavalu?
13.05.2016
Kümme ootamatut märki, mis võivad tähendada depressiooni
06.05.2016
Eesti arstid hoiatavad: 3D filmid võivad peavalu tekitada