Hea nõu

Seitse tervisemuret, mida saab orgasmiga ravida (9)

Õhtuleht.ee, 2. mai 2016, 15:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Orgasm pole mitte lihtsalt mõnus, vaid ka tervisele kasulik, leevendades päris mitmeid tervisehädasid.

Näiteks: 

* Peavalud. Seksi ajal vallanduvad endorfiinid võivad leevendada erineva tugevusega peavalusid, kirjutab Your Tango. Seejuures pole vahet, kas orgasm on saadud partneriga seksides või masturbeerides.

* Valud. Orgasmil on tegelikult valu vaigistav mõju erinevatele valudele, see suudab uuringute andmeil leevendada isegi sünnitusvalu.

* Luksumine. Luksumise lõpetamiseks tuleb teadlaste hinnangul stimuleerida uitnärvi ja täpselt sellist stimulatsiooni pakub seks.

* Menstruatsioonist tingitud vaevused. Orgasm tekitab emaka lihaste kokkutõmbumist, vabastades samal ajal ajus looduslike valuvaigistitena mõjuvaid kemikaale.

* Stress ja depressioon. Uuringud on kindlaks teinud, et kui sperma jõuab suu kaudu kehasse, on sel tuju parandav ja stressi leevendav toime.

* Unetus. Seks on väsitav. Lisaks kehalisele väsimusele väsitab see kai vaimu orgasmi ajal ajus vallanduvate hormoonide tõttu. Pärast mõnusat seksi lihtsalt tuleb mahus uni!

* Hommikune iiveldus. Spetsialistide arvates ajab rasedaid hommikuti iiveldama sperma. Selle vastu aitab spermataluvuse suurendamine ehk rohkema oraalseksi nautimine.

Samal teemal

18. mai 2017, 12:20
Kuidas luksumisele piir panna?
14. juuni 2016, 10:05
Miks tekib pärast veini joomist peavalu?
13. mai 2016, 16:15
Kümme ootamatut märki, mis võivad tähendada depressiooni
6. mai 2016, 12:06
Eesti arstid hoiatavad: 3D filmid võivad peavalu tekitada