Hea nõu

Kümne sekundi pikkune tegevus, mis toetab kaalulangetajaid (4)

Õhtuleht.ee, 2. mai 2016 16:15
Foto: PantherMedia / Scanpix
On küll palju erinevaid argumente, miks võiks vannitoast kaalu välja visata, kuid sellega tasub hoogu pidada – uue uuringu järgi ilmneb, et igapäevane kaalumine võib olla oluline osa kaalulangusest.

2838 inimese andmeid analüüsinud ja teadusajakirjas PLoS ONE avaldatud Tampere Tehnikaülikoolis läbi viidud uuring leidis, et kui inimesed kaalusid end iga päev, võtsid nad kaalust suurema tõenäosusega alla kui need, kes kaalusid end kord nädalas. Ning see ei ole esimene kord, kui uuring räägib kaalulangetajaile enese kaalumise vajalikkusest, vahendab Huffington Post.

Kõige tõhusam on end kaaluda nii, et pärast ärkamist teha esmased hügieeniprotseduurid ja siis astuda kaalule. Nii päevast päeva. Selline kaalumine annab usaldusväärsed tulemused, mis võivad küll olenevalt päevast kõikuda, kuid nädala või kuu keskmisena näitavad ilmselt kaalu langemist.

Näiteks küsitleti Minnesota ülikoolis 1800 dieeti pidavat täiskasvanut ja leiti, et need, kes kaalusid end igapäevaselt, kaotasid kahe aasta jooksul üle 6 kilo. Need, kes kaalusid end kord nädalas, kaotasid sama ajaga vaid paar kilo.

Samal teemal

04.04.2016
GENIAALNE: Jook, millega kaotad üle kolme kilo kolme päevaga
28.06.2015
Kuidas puhkusel olles kaalust alla võtta?
12.04.2015
Kaalu alandamine on imelihtne: lihtsalt lõõgastu!