Meeled

Soovid end korralikult välja puhata? Väldi neid nelja viga! (3)

Õhtuleht.ee, 3. mai 2016 16:40
Vanad head paberist raamatu ruulivad endiselt, sest aitavad lõõgastuda!Foto: PantherMedia / Scanpix
Tööpäev võttis võhmale ja oleks vaja lõõgastuda? Kui soovid tõesti puhata, tee seda ilma segavate harjumusteta, mille toob välja Huffington Post – nii on homme jälle jaksu.

1.      Sa ei saa pilku telefonilt. Inimesed, kes pidevalt jälgivad Facebooki, Instagrami ja Twitteri uuenevat ajajoont, ei suuda korralikult puhata. Kui tahad tõesti lõõgastuda, lülita telefon välja.

Samal teemal

2.      Sa ei naudi vaikust. Millal sa viimati istusid nii, et ümberringi valitses kõrvulukustav vaikus? Usu, enda taustamüradest väljaviimine mõjub vaimule väga rahustavalt, sest vaikusel on tervendav toime.

3.      Sa kasutad e-lugerit. Raamatute lugemine nutividinatest ei ole mõistlik, sest ekraanilt kumav valgus rikub silmi ja häirib keha lõõgastumisvõimet. Vanad head paberist raamatu ruulivad tervisele mõeldes endiselt!

4.      Sa mõtled pidevalt puhkamisest. Stressi ja ärevusega on nii, et mida rohkem sa millestki mõtled, seda rohkem see sind ärevaks teeb. Sama on ka puhkamisega – mida rohkem sa end selleks sunnid, seda vähem puhata suudad. Mõtle lihtsalt headele asjadele, see vähendab stressi ja aitab keskenduda rõõmsale, see aga ongi puhkus.