Keha

Seitse kavalust, kuidas hambapesu lapsele meeldivaks muuta 

Silja Paavle, 10. mai 2016 10:19
Foto: PantherMedia / Scanpix
Lastele ei pruugi hambapesu alati meeldida ja nad võivad sellele vastu sõdida, kuid just lapseeas luuakse alus elukestvale hambasõbralikule suuhügieeniharjumusele.

Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink ja Signali brändijuht Marit Soha jagavad soovitusi, kuidas lapsevanem saab kavalusega hambapesu lõbusaks ja põnevaks ettevõtmiseks muuta.

 · Lase lapsel hambahari ise välja valida. Poelettidel on laias valikus erinevaid lastepärase ja põneva disainiga hambaharju, mis muudavad hammaste harjamise kõige pisemate jaoks mängulisemaks.

· Abi on ka sellest, kui varud vannituppa lõbusas pakendis spetsiaalselt lastele mõeldud hambapasta, millel meeldiv maasika või puuvilja maitse.

· Näita eeskuju! Pese kõigepealt puhtaks oma hambad, et laps näeks, et see on igapäevane loomulik toiming. See innustab last ka enda hammaste eest hoolitsema.

· Kui pesed hambaid vannitoa peegli ees, juhi lapse tähelepanu tema peegelpildile – see teeb talle nalja.

· Leia hambapesu laul! Valige koos lapsega välja meeldiv muusikapala, mida kuulate ainult hambapesu ajal. Muusikapala kuulates mööduvad ka hammaste harjamiseks vajalikud kaks minutit hõlpsamini.

· Võtta appi spetsiaalsed hambapesu rakendused, mis muudavad lapse jaoks hambapesu põnevaks. Saadaval on näiteks rakendused, mis võimaldavad lapsel valida välja meelepärase tegelaskuju, kes teda hambapesu ajal ergutab.

· Kasuta hammaste harjamise ajal liivakella, mille vaatamine rahustab last ja pakub talle põnevust.

Samal teemal

17.03.2017
HAMBAHARJA AJALUGU: Puupulgast ülimoodsa elektrilise hambapuhastusvahendini
20.01.2017
Miks on tänapäeval paljude hambaharjade harjased musta värvi?
25.10.2016
Hambasõbralik käitumine lapseeas tagab terved hambad kogu eluks
07.07.2016
Seitse üllatavat asja, mis põhjustavad halba hingeõhku