Terviseuudised

KOSMEETIK ANNAB NÕU: kas ja kuidas võidelda tedretäppidega? (2)

Helen Pentsa, 20. mai 2016 06:00
KAITSEV KAABU: Päikeselisel päeval, rääkimata rannast, pane pähe laia äärega kübar, mis ei lase näol päevituda ehk ei sunni nahka end ultraviolettkiirguse eest kaitsma.Foto: Vida Press

Kevadel peavad paljud heledanahalised leppima sellega, et päike toob näole ka tedretäpid. Pipi Pikksukk on küll tore tegelane lapsepõlvest, ent paljud ei soovi siiski nagu tema üleni täpilise näoga ringi käia. Kuidas igakevadisele murele lahendust leida, annab nõu Daalia ilusalongi kosmeetik Jelena Lugovskaja .

Meie nahavärvi määrab pigment ehk melaniin, mis kaitseb nahka UV-kiirte eest. See moodustub melanotsüüdirakkudes ja neid on kõigil ühepalju. Aga miks siis mõnel inimesel tekivad pruunikad läätslaigud ehk rahva keeli maksalaigud ja teisel mitte?

"Pigmendilaikude teke on seotud kõrgenenud melaniini tootmisega. Aastatega pigmentatsiooni teke tasapisi kahjustub ja mõned melanotsüüdirakud hakkavad liiga palju või siis liiga vähe melaniini tootma. Koos sellega nõrgeneb ka naha kaitsevõime UV-kiirte eest," selgitab kosmeetik Jelena Lugovskaja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.05.2013
Kevadpäike toob tedretäpid halastamatult palgele
27.05.2011
Appi! Tedretäpid, pigmendilaigud