Hea nõu

Viis looduslikku nippi kurguvalu leevendamiseks (1)

Õhtuleht.ee, 24. mai 2016 11:17
Foto: PantherMedia / Scanpix
Soojadel kevadilmadel on lihtne külmetuda ning kurguvalu kerge tulema. Kuidas seda kättesaadavate vahenditega kiirelt leevendada?

* Näri saialilleõisi, need aitavad käheda kurgu vastu nii värskelt kui kuivatatult. Näri ükshaaval kolm-neli saialilleõit läbi ja kurguvalu peakski kahanema.

* Kurista kurku soolaveega ehk 250 ml keevasse vette puistatud lusikatäie soola lahus vähendab kurguvalu ja soodustab kurgu paranemist. Selle sooja lahusega tuleks kurku kuristada mitu korda päevas.

* Näri taruvaiku, sellestki on kurgutõve puhul abi. Tugeva valu korral võid seda teha kasvõi terve päeva järjest. Näritud taruvaigutüki võib kas alla neelata või välja sülitada.

* Tee soolaheeringakompressi! Lõika soolaheeringast filee. Pane see ümber kaela, kata kilega ja siis paksema riidega. Ebameeldiv, kuid väga tõhus kurguravim.

* Kui lisaks kurguvalule kipub ka hääl ära minema, haki tükike mädarõikajuurt, vala sellele peale kolmandik klaasi vett ja lase kaane all 20 minutit tõmmata. Joo see päeva jooksul lonkshaaval ära, süües iga kord juurde 1 tl mett.

Samal teemal

04.02.2016
Köhh ja atsihh matkal
26.01.2016
Toit külmetuse ajal
23.01.2016
Köha piinab? Valmista ise supertõhus köhasiirup!
16.01.2016
APTEEKER SOOVITAB: Neli nõuannet nohuga võitlemiseks