Hea nõu

Kuidas kaitsta silmi päikesekahjustusest? 

Õhtuleht.ee, 30. mai 2016 14:20
Foto: PantherMedia / Scanpix
Sa otsid päikese eest aastaringselt varju, ka pilves ilmaga, kuid mida sa teed oma silmade kaitsmiseks?

Silmade päikesepõletus pole küll nii levinud, kui naha põletamine päikesega, kuid see võib päikesekiirguse toimel tekkida, tuletab meelde Woman´s Day. Päikesekahjustus võib tekkida ka päikese peegeldumisest veelt, liivalt, jäält või lumelt, samuti võivad seda põhjustada kõrge intensiivsusega UV-lambid. Ning tulemus pole sugugi meeldiv, sest silma sarvkest saab kahjustada, silmad hakkavad valutama, punetama, tursuvad, hakkavad vett jooksma, muutuvad ereda valguse suhtes tundlikuks ning tekkida võib isegi ajutine nägemise kaotus.

Siin on sulle aga kolm soovitust, kuidas silmi päikesekahjustusest kaitsta.

Samal teemal

1.            Kanna alati õigeid ja kvaliteetseid päikeseprille. See tähendab, et päikeseprillid peaksid lubama blokeerida vähemalt 98% nii UVA kui UVB kiirtest. Seda enam, et ka kõige maksimaalsemat kaitset lubavad prilliklaasid ei suuda eales kaitsta kõige kahjuliku eest. Päikeseprillide ostmiselt ei maksa kokku hoida! Nende tõhusust saad aga tõsta laia äärega kübarat kandes.

2.            Ära unusta lapsi. Lapsed vajavad silmade kaitsmist päikese eest isegi rohkem kui täiskasvanud.

3.            Pea meeles, et kontaktläätsed ei asenda prille. Paljud arvavad, et kontaktläätsed kaitsevad silmi ka UV-kiirte eest, kuid tegelikkuses mitte.

Samal teemal

30.05.2016
Unusta roosad päikseprillid - need ei kaitse suvel silmi piisavalt!
28.05.2016
Kuuma päikese all varitseb päevitajaid nahavähk
27.04.2016
Mida teha 30aastasena, et end 50aastaselt hästi tunda
26.04.2016
Seitse tegevust, mis muudavad su enneaegu vanaks