Hea nõu

Kuumus kimbutab: Mida silmas pidada, et see tervisele liiga ei teeks? 

Õhtuleht.ee, 1. juuni 2016 12:21
Foto: PantherMedia / Scanpix
Saabunud suvesoojad temperatuurid ei pruugi nõrgema tervisega inimestele hästi mõjuda. Mida meeles pidada, et kuumus tervisele liiga ei teeks?

* Unusta paksud ja tumedat värvi riided, mis neelavad soojust ja kust õhk läbi ei pääse. Pane selga heledad ja õhukesed riided, mis õhku kergelt läbi lasevad.

* Pane pähe hele peakate (lastele ja tumedajuukselistele kohustuslik!).

* Eelista varjulisi paiku.

* Kui vähegi võimalik, säti asjatoimetused hommikusele ja õhtusele ajale. See kehtib nii linnainimestele nende argitegemiste juures kui ka – ja eriti – neile, kes kasvuhoones rassivad.

* Ava aknad-uksed, et õhk ringi käiks. Päeval tõmba ka kardinad ette.

* Higistades kaotab keha vedelikku ning see tuleb taastada. Joo palju vett või külma alkoholivaba jooki – et kuumarabandust vältida, tuleks palaval päeval ära juua isegi kuni 4–6 liitrit vedelikku.

* Ära veeda liiga palju aega päikese käes ja kasuta kindlasti päikesekaitsekreemi. Päikesepõletus tekitab veel suuremat vedelikupuudust ja ebamugavust.

* Tee trenni pigem varjus. Kui eelistad käia treeningsaalis, jälgi, et konditsioneer töötaks.

* Pea meeles, et eriti vastuvõtlikud kuumusele on väikelapsed. Seepärast hoia neid otsese päikesekiirguse eest ja ära unusta nende nahale kanda tugeva päikesekaitsefaktoriga kreemi! Jälgi temperatuuri lapse vankri sees ja kindlasti ära jäta last autosse magama – autosalong kuumeneb üle ka siis, kui õues väga palav ei olegi.

Samal teemal

18.07.2018
Mida panna tööle selga, kui väljas on palav?
14.05.2018
Hoia lemmikloomi kuumarabanduse eest!
19.08.2016
Miks naised kontoris konditsioneeri all kergemini külmetuvad?
16.02.2016
Higistamine – temperatuuri hoidja