Lapsed

GALERII | Tallinna lastehaigla toetusfond tänas mulluseid suurimaid sponsoreid 

Silja Paavle, 2. juuni 2016 11:54
Eile toimus Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise keskuses tänuõhtu, kus Lastehaigla Toetusfond tänas möödunud aasta suurimaid toetajaid.Foto: Teet Malsroos
Eile toimus Tallinna Lastehaigla Vaimse Tervise keskuses tänuõhtu, kus Lastehaigla Toetusfond tänas möödunud aasta suurimaid toetajaid. 2015. aastal koguti annetustest kokku 270 000 eurot. Aasta Sponsorid on EERO ja Selver AS.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi patroon Evelin Ilves rõhutas tänuõhtul erinevate osapoolte koostöö olulisust. „Seal, kus arstid teevad väga head tööd, aitavad kaasa ka emad ja isad – vanemate positiivne energia on lapse paranemisel ülioluline. Mul on alati hea meel tõdeda, et siin haiglas osatakse seda koostööd toetada,“ ütles ta.

Samal teemal

„Olles laste tervishoius sees aastakümneid, on hea näha, et tervishoiu vaimne pool areneb koos tehnoloogiaga,“ lisas Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ning kinnitas, et kõik sponsorite tehtud annetused saavad kasutatud Tallinna Lastehaigla töö igakülgseks parendamiseks.

Eelmisel aastal andis Tallinna Lastehaigla Toetusfond lastehaigla intensiivosakonnale üle 42 252 eurot maksvad videobronhoskoobid. Fond toetas diabeedihaigeid lapsi 10 000 euroga insuliinipumpade ja transmitterite ostul, EEG aparatuur sai lisatarvikuna videokaamera ning VTK sai veloergonomeetri. Lastereanimobiili kütusetoetus Neste Eestilt oli 13 000 euro väärtuses. Jätkasime terviselaagri organiseerimist ülekaalulistele lastele ja nõuandetelefoni „Lastearst kuuleb“ toimimist, mille ülalpidamiseks kulus 19 800 eurot.

„Lisaks lastehaigla vajadusteks soetatud aparatuurile oleme igal aastal toetanud ka individuaalselt lapsi, kes vajavad abi ravivahendite ostmisel. Ühtlasi toetasime 2015. aastal ka arstide ja õdede täiendkoolitusi ja intensiivraviosakonda uute mugavate tugitoolide ostmist,“ rääkis Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. „Tore on, et Toetusfondil on välja kujunenud kindel toetajaskond, kelle hulgas on arvukalt nii ettevõtteid kui ka eraisikuid. Eesti ühiskond on muutunud hoolivamaks ja üksteist märkavamaks, meie perekond on suurem kui meie lähiring – see on kogu Eesti. Hoolivus oma kaaskodanike, eriti kõige nõrgemate – laste – eest, on saanud elunormiks järjest rohkematele inimestele ja ettevõtetele. Selle eest meie tänu teile!“

Sel aastal alustas toetusfond meediakampaaniaga „Tee väike ime“, mille käigus kogutakse annetusi rinnapiima analüsaatori ja pastörisaatori ostuks, et täpsemalt määrata emapiima koostis.