Terviseuudised

"Vahepeal oli nii halb olla, et kergem oleks olnud surra, kui kõike seda taluda, mis mulle anti. Aga elu pärast vähki pole läbi!" (16)

Katrin Helend-Aaviku, 6. juuni 2016 06:00
HINGESUGULASED: Merike Värik ja Tiina Pajula ­(vasakul) on sõbrad ja hingesugulased. Nad aitavad teisi vähihaigeid Põhja-Eesti regionaalhaigla teabetoas ja on Põhja-Eesti vähihaigete ühenduse eestvedajad.Foto: Laura Oks

Kaks rinnavähi seljatanud naist aitavad, innustavad ja inspireerivad nüüd teisi vähidiagnoosiga inimesi. "Elu läheb edasi! Vaadake meid!"

"Oli aeg, kus mu elu pealkirjaks oleks võinud panna "Olla või mitte olla". Ja vahepeal oli nii halb olla, et kergem oleks olnud surra, kui kõike seda taluda, mis mulle anti," räägib rinnavähki põdenud Merike, kelles oli piisavalt vintskust, et rasked ajad üle elada. Nüüd on ta sõbra ja saatusekaaslasega nõu ja jõuga teistele vähihaigetele abiks. Nende elumoto: parim viis ennast aidata on aidata teisi.

Merike Värik ja Tiina Pajula on sõbrad ja hingesugulased. Kummastki eraldi rääkida olekski ehk veidi meelevaldne, sest koos moodustavad nad justkui harmoonilise terviku.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.03.2017
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool kutsub vähiteemalistele loengutele
17.11.2016
Surmasuust pääsenud naine: "Me peaksime õppima kasutama kõiki hetki, sest me ei tea kunagi, kaua on meile elupäevi antud."
31.08.2016
"Kui lootus lootuse järel kustub, mõtled lõpuks, et tuleks see surm rutem..."
04.08.2016
Kaheksa moodsa aja nähtust, mis suurendavad rinnavähki haigestumise riski