Terviseuudised

Ajukahjustusega beebi vajab annetajate tuge toidusegude soetamiseks (7)

Toimetas Silja Paavle, 7. juuni 2016 08:31
KristiinaFoto: Erakogu
SA TÜ Kliinikumi Lastefond ulatab oma annetajate toel abikäe peagi 3-kuuseks saavale pisitüdrukule, kes ajukahjustuse tõttu ei suuda ise süüa ning vajab seetõttu spetsiaalset toidusegu ning abivahendeid.

Kristiina sündis tänavu märtsis hapnikupuuduses, mis põhjustas talle raske ajukahjustuse. Laps on alates sünnist viibinud haiglaravil, esimestel nädalatel intensiivravi osakonnas. Oma seisundi tõttu ei suuda ta ise süüa ega neelata.

Samal teemal

Tüdruku raviarst, TÜ Kliinikumi lastearst Mari-Anne Vals lisab, et toitmiseks on Kristiinale rajatud jejunostoom ehk avaus peensoolest kõhuseinale, mis eeldab pidevat ööpäevaringset toitmist spetsiaalse toitmispumba ning toiduseguga. “Toitmissüsteeme tuleb vahetada iga päev vältimaks infektsiooni. Lisaks vajab laps ööpäevaringselt sagedast hingamisteede aspireerimist ehk puhastamist,” räägib dr Vals.

Tervislikust seisundist lähtuvalt võiks pisike Kristiina saada kodusele ravile, kuid see on võimalik vaid spetsiaalsete abivahendite ja toidusegu toel. Kõikide kodus kasvamiseks vajalike abivahendite (toitmispump, toitmissüsteemid, aspiraator ja aspireerimissondid) ning kallihinnalise toidusegu soetamine ja rentimine tähendab perele aga üle jõu käivat väljaminekut. Seetõttu pöörduti Lastefondi poole, kes otsustas esialgu poole aasta jooksul need kulud hüvitada toetades perekonda kokku 3492 euroga.

Lisaks Kristiinale aitab Lastefond käesoleval hetkel veel 12 spetsiaalset toidusegu vajavat raskelt haiget last vanuses 3 kuud–14 aastat. Kokku toetab Lastefond neid lapsi toidusegu ja sonditoitmiseks vajalike abivahendite kulude katmisel igakuiselt ligi 4200 euroga. Aastase toetamise korral kulub nendele lastele rohkem kui 50 000 eurot.

Kui ka Sina sooviksid anda oma panuse Kristiina ja teiste spetsiaalset toidusegu vajavate laste toetuseks, kutsume sind üles osalema Pardirallil, millega kogutakse tänavu vähihaigete laste kõrval raha ka toidusegu vajavate laste heaks. Lähemalt saab lugeda ning pardinumbri soetada Pardiralli kodulehelt www.pardiralli.ee.

Samal teemal

03.09.2017
Sügava puudega Matteus vajab elus püsimiseks sonditoitu
15.10.2016
"Emme, issi, ma luban, et seitsmeaastaselt hakkan käima!"
07.05.2016
VÄHKI SURNUD LAPSE EMA: teadmine, et hoolivad ka need, kes pole pidanud last matma, on tohutu tugi
01.05.2016
Kurt poiss saab tänu lahketele annetajatele kuuljaks