Keha

Teadlased: Lõpeta igapäevane duši all käimine. Kohe! (77)

Õhtuleht.ee, 15. juuni 2016 13:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Igaüks soovib olla puhas, värske ning lõhnata hästi. Lihtsaim viis seda saavutada on käia igapäevaselt duši all. Kuid California ülikooli teadlased hoiatavad: nii sage duši all käimine ei ole ei vajalik ega tervisele kasulik.

Nimelt eemaldab seep nahalt selle loodusliku kaitsekihi, põhjustades naha kuivust ja karedust, kirjutab Higher Perspective. Šampoon teeb sedasama juustega, mis põhjustab juuste kuivust ning nende hapramaks muutumist.

Samal teemal

Tõde on see, et keha suudab ka ise end puhtana hoida. Duši all eemaldatakse nahalt küll pealmine surnud nahakiht, kuid mida rohkem keha nühkida, seda rohkem tehakse liiga ka tervele nahale, eemaldades selle niiskuse eest vastutavaid rasvade- ning lipiidikihi. Nii jääb aga nahk kaitseta ning on vastuvõtlikum kõikvõimalikele infektsioonidele.

Kui sageli võiks duši all käia? Teadlased soovitavad seda teha minimaalselt üle päeva. Kui vahepeal vajab keha värskendust, loputa sellelt lihtsalt veega maha higi ja mustus, pöörates erilist tähelepanu kubemele, kaenlaalustele ja jalgadele.

Kui sellest reeglist kinni pidada, hakkab keha end peagi palju mõnusamana tundma. Rääkimata sellest, et sa saad nii säästa raha – nii veearve pealt, seebile kui kehakreemidele kuluvat. Samuti võimaldab see meetod sul lõhnata täpselt sinu enda moodi, selmet iga päev käia ringi nagu parfümeeriapood.