Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 16. juuni 2016 11:50
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool annab Eesti tervishoiusüsteemile üle 240 uue tervishoiutöötaja, kellele antakse sel nädalal kätte rakenduskõrghariduse diplomid ja kutseõppe lõputunnistused.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli suvistel lõpuaktustel saavad rakenduskõrgharidusõppe diplomi kokku 158 lõpetajat: õed, farmatseudid, tegevusterapeudid ja tervisedendajad. Lisaks antakse 82 kutseõppe lõputunnistust erilise ja erivajadusega lapse hoidjatele, nii Tallinnas, Haapsalus kui ka Kohtla-Järvel õppinud hooldustöötajatele ja esmakordselt ka abivahendispetsialistidele, kes õppisid töökohapõhises õppes OÜ Invarus. Cum Laude lõpetas kõrgkooli 16 üliõpilast.

 „Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on taas andnud panuse Eesti sotsiaal- ja tervishoiusüsteemi teenuste kvaliteedi hoidmiseks ja arendamiseks. Me jälgime tervishoiu- ja sotsiaalsektori vajadusi ning mul on rõõm, et näiteks tänavu lõpetab meil esimene lend abivahendispetsialiste, kellest on tööjõuturul väga puudus. Õendustöötajate vajadust me hetkel katta ei suuda, kuid uued rahastamisotsused võimaldavad kõrgkoolil vastuvõttu õenduserialadele suurendada,“ ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits. „Erialale lähedast tööd leiavad meie lõpetajad juba õppimise ajal ja reeglina saavad nad meilt saadud haridusega töökohti valida,“ lisas Ernits.

 Kõrgkooli õppeosakonna kogutud lõpetajate tööhõive statistika näitab, et 86% lõpetajatest töötab juba õpingute ajal ja neist 78% töötab lõpudokumendi saamise ajal juba erialasel ametikohal.