Uudised

SUVEKS SALEDAKS I Suhkrusõltuvus: nõiaring, mis teeb paksuks ja haigeks (30)

LISA KOMMENTAAR

jansa 19. juuni 2016 17:26
mm ma peaks siis vähemalt kaaluma mingi 200kg rautselt nii magusa armastaja kui olen kahjuks kaalun ainult 50kg.
18. juuni 2016 17:14
Suhkur on valge surm,teadagi!
naisuke 18. juuni 2016 15:15
Eks kirjutatakse/tõlgitakse päevast päeva nupukesi, kus pole vajalikku infot ega tõde. Kui on mõni sõna, siis see haruldus. Eks ikka nüüdisaegsetele kirjutatakse, vaevalt et tuleviku- või minevikuinimestele...
Aga kas tavaline metsarada tuleks ka kõne alla, kui kala ei ihalda. ( kaal ja kehamassi indeks on ok).
nja 18. juuni 2016 14:16
Mul läheb juba ainuüksi sellise kirjutise peale süda pahaks. Kui inimene ei söö magusat siis sööb jälle soola nii, nagu oleks kuuaega nälgas olnud! Sool on vastupidiselt rasvumise põhjustaja, mitte suhkur ! Sool on see mis veresoonkonna ummistusi tekitab, mitte suhkur. Kui aastaid soola sisse lajatakse ja ühekorra magusat süüa siis tarkpead arvavad, et magus on selle põhjustajaks.
Jõudu teile selle arvamuse vastuvõtmisel. Tundub, et inimestel on loogilise mõtlemise puudulikkus kaasaja mure
Muide: 18. juuni 2016 14:41
Oli kunagi artikkel, suhkrust. USA töö vist. Seal kirjutati lahti, et suhkur on puhtalt süsivesik, milles pole teragi rasva. Vaid, suhkur seob rasva ja aitab seda organismist välja viia. Mis energiasse puutub, iga liikuv organism vajab energiat. Teen siit järelduse: Kui inimene ei liigu, ei maksa süüd otsida suhkrust. Söö ja liiguta, oled tervem.
vaid, 18. juuni 2016 15:10
vaid, suhkur seob. Ei ta seo.
miks 18. juuni 2016 13:44
pole suhkrupakkidel kolepilte?
Pilt 18. juuni 2016 14:42
Aga miks peaks olema, suhkur ei tee kedagi paksuks, paksuks teevad koogikesed, saiakesed ja kuna kõigis neis toodetes on ka pisut suhkrut siis süüdistatakse suhkrut kuigi tegelik süüdlane on jahutoode mida liialt palju sisse aetakse, pane tee või kohvi sisse see kogus suhkrut mida muude toodetega süües saad ja jäta need tooted sõõmata, kas lähed paksuks, ei lähe.
Kuid miks 18. juuni 2016 13:42
pole kommidel ja suhkrupakkidel peal selliseid kolepolte nagu tubakapakkidel kui nad nii kahjulikud on? Nõuame selliste piltide paigutust koheselt ka kõikidele kondiitritoodetele, tordid, küpsised, kommikarbid jne, ning ei tohi ära unustada ka jäätist. See oleks tubli pauk kaupmeestele.
hmm 18. juuni 2016 13:21
Mina ei tunne ühtegi suhkrusõltlast. Küll süüakse naudinguga kõike - head liha, kala, praade, salateid ja kõik palju. Kas tõesti on suhkrusõltuvus ikka esmane probleem?
mmh 18. juuni 2016 13:46
Mitte keegi su tutvusringkonnast ei söö sokolaadi, jäätist, komme, kooke; ei joo limonaade, pakimahlasid ega söö maasikamoosi? Ei pane tee või kohvi või toidu sisse suhkrut?
ta 18. juuni 2016 16:19
räägib siiski sõltuvustest, mitte proovimisest
sööginarkar 18. juuni 2016 13:12
Täpselt nii ongi nagu kirjutatakse.Ma olen see t ü ü p i l i n e toodud näide. Aga samas---mu analüüsid on nii korras, et lenda või kosmosesse! Kohustuslik tervesekontroll iga paari aasta tagant lihtsalt vihastab mind! Mul on paha, ma olen suhkrusõltlane,ma vindun ja vegeteerin, olen 15 kg ülekaaluline,aga analüüsid ei näita midagi halba! Kuidas siis nii,mis meditsiin see on?
Kõige lõpuks ---võiksin ennast siis kokku võtta ja mitte tarbida suhkrut, kui isegi ühes kohukeses,mu lemmikus, on 3 teelusikatäit suhkrut !!! Asi pole selles,mida inimene p e a b, vaid selles, et inimene ei suuda!

M 65 18. juuni 2016 09:02
Olen oma teadliku elu nautinud magusat. Suitsumees, pisut kärakatki. Söönud, mida hing ihaldab. Esmaspäeval käisin tervisekontrollis. Ja ennäe! Arstki imestas, et olen tervem kui arvata osata. Ülekaalu pole, jaksan jala käia kümneid kilomeetreid kalastusradu. Mida sa hing veel ihkad? Kõike, peale arvamusliidrite sõjakisa. Liikuge looduses ja mingi toit pole probleemiks.
Jajaa 18. juuni 2016 10:24
Igaüks meist teab mõnda 80 a onu Heinot, kes on elu aeg kärakat pannud, suitsetanud ja söönud, mida tahab, aga ikka terve kui purikas. Paraku on üldine statistika siiski teistsugune- rasvumine, südamehaigused, eesnäärmeprobleemid jne. on üle 60ne aastaste meeste tõsine ja levinud häda. Iseenda ja oma harjumuste pealt kogu ühiskonnale üldistusi teha on ikka väga rumal. Katsu laiemat pilti vaadata, nii tark võiks üks 65 a mees küll olla, et saab aru- kõik ei ole sellised nagu sina. See, et sulle suitsetamine, suhkrusöömine ja alko joomine hästi on mõjunud on kas sinu fantaasia või oled sa õnnelik erand. Paraku on enamus sinuvanuseid mehi selliste harjumuste pärast ühe jalaga hauas.
Kas sa siis aru ei saa, 18. juuni 2016 12:05
see ühiskond, keda sa kuulutad ja vist isegi sinna kuulud, ongi juba haige. Mida edasi, seda haigemaks ja nõrgemaks inimene jääb. Ei ole need toitumis- ja liikumisvead nii ühepäevased ühti. Selleks, et elu lõpus end tervemana tunda, pead tarkusi koguma juba noorelt. Võib olla sellepärast nii hästi ennast tunnengi, et pole ühiskonna pealesurumisest välja teinud. Nii on ka minul oma arvamus. Paraku mulle meeldiv ja kasulik. Mina, 65-ne saan aru, kas ka sina?
Suits ja alko- meeldiv ja kasulik! 18. juuni 2016 12:58
Ma olen sinust 35 a noorem, aga ei arva, et peaks suitsetama hakkama, tina panema ja magusat õgima, sest sina oled nii enda kui arsti meelest üle ootuste terve. Enamik ei ole selliste eluviiside ja sellise vanuse juures.
Üpriski imelik arusaam, et haigused tulevad niikuinii, sest inimene jääb järjest nõrgemaks ja haigemaks. Nagu elustiil ja toitumine ei mängiks mingit rolli?! Ühe puhul ei mängi, 1000 puhul mängib.
Mida ühiskond sulle peale surub? Et sa vähem jooks ja suitsetamise maha jättaks? "Nõme" ühiskond tõesti.
Jälle sa ei saanud aru. 18. juuni 2016 13:49
Ma ei propageeri suitsetamist ega alkot. Kes pole esimest suitsu teinud, ei soovita, siis ei tule iial teist. Miks propageeritakse suitsetamise mahajätmist, selle asemel võiks lastele rääkida üldse mitte alustamist? Mis puutub inimese nõrgemaks jäämisse, siis siin ongi just tänased elumeetodid. Kui varem ajas inimene asju puht füüsilise jõuga, sõi naturaalset, siis nüüd istutakse rohkem tehnika abiga, arvutite taga. Ei liiguta piisavalt, leiutatakse "igavese elu" retsepte kunstiliste lisaainetega toidu sisse. Suhkur ei olegi nii vastik keemia kui muu, mida kamaluga sisse aetakse, endalegi teadmata. Ega ma ei teagi, millal minu tervis logisema hakkab. Aga praeguseni olen hästi vastu pidanud. Harrastan ikka loodust tehiselu vastu. Proovi nii. Kuula ära kõik arvamused. Selekteeri välja omale kasulikud. Mõtle neist veel hoolega ja sa näed kui vähe neist sulle alles jääb. Jaksu!
to M 65 18. juuni 2016 14:08
Vaata, M65.
Mina olin 42, kui käisin tegemas terviseanalüüsi ühe raske matka jaoks (mäed, 6000+ meetrit). Olen eluaeg olnud heas vormis, aktiivne. Vereanalüüs polnud mingi perearsti poolt tehtav tilu-lilu, vaid täispaneelid, enamik markereid, mida verest leida annab - maks, neerud, süda, INR, jne jne. 250 eurone analüüs. Verepilt tunnistati sisuliselt veatuks.
Kaks nädalat hiljem olin intensiivraviosakonnas, kopsemboolia. Põhjust ei leitudki, veenid kõik puhtad, kolesterool madal, vererõhk normis..Nii et ma olen nüüd kohe mures, kui analüüsid liiga korras on.
Aga fakt on muidugi see, et ilma suitsetamiseta ja liigse suhkruta elaksid sa ilmselt 10-15 aastat rohkem. Ehk kui praegu oled 65 ja infarkt või insult ei pruugi enam kaugel olla (millest vereanalüüs ega arstlik "ülevaatus" ei räägi midagi, siis suitsetamist maha jättes võiksid oma kalasturadu pidi käia ilmselt veel 10-15 aastat kauem. Mõõdukat alkoholitarvitamist pooldan isegi, pokaal veini või pits viina päevas ei tee kellelegi paha. Ainult et enamik inimesi ei piirdu ju pokaali või pitsiga..
Aitäh soovitamast! 18. juuni 2016 14:47
Aga suitsu olen teinud 47 a, 10-13 sg. päevas. Alkot peaegu ei tarbi. Kaks õlut vaid kord nädalas, peale sauna. Suitsetamise mahajätmisega on nii, et ei see enam mulle mingeid 10-15. a. juurde ei anna. Ja kas ma ikka tahan liiga vanaks elada? Ega vist. Parem juba minna äkki, ilma vaevusteta. Olen oma eluga rahul. Aga ei hoia temast kümne küünega kinni.
naisuke 18. juuni 2016 16:18
Ehk peakski hakkama pool pokaali veini võtma...Südameasju kunagi ette ei tea, nagu ka neere, maksa või veresooni...
Praegu 162- 52, valge nahk, ei suitseta.
naisuke 19. juuni 2016 11:17
Seda ei tea keegi, kui ÄKKI ta läheb ja millal ta läheb!
Seega parem jäta suitsetamine maha!
naisuke 18. juuni 2016 16:22
Viimane suitsupakk viska sinna kalaraja prügikasti!
Ärge käige mulle pinda! 18. juuni 2016 19:03
Ütlesin, et valin välja vaid mulle kasulikud nõuanded. Aga tänud siiski. Naisuke! Pean su hoolest lugu. Aga mis tolku mul on maha jätta kui 47 a. sutsustaaži juba turjal? Ei saa ma mingeid boonusaastaid enam. Pealegi ei maksa surma karta. Ei me maa peale jää keegi. Aga lastele öelge küll, et kui pole alustanud, ei tasu proovidagi. See oleks etem propaganda.
karant 18. juuni 2016 08:43
suhkru mittesüümine ei aita.
Pigem seksi end suveks saledaks. Selleks on kõigil olemas võimalused ja seejuures saate meeldiva ühendada püstitatud eesmärgi saavutamisega.
aga räägi 18. juuni 2016 15:22
kust saab võimalust?
uudi 18. juuni 2016 08:42
kus probleem, seal ka lahendus, tuleb t6sta, v6i luua, vastav maks, mis rahva tervels ravib, meil ollakse ju mihklid selliste asjade peale, imelik, et siiamaani pole ära tehtud, vist no teater v6tab kogu aja ära
naisuke 18. juuni 2016 07:04
Nüüdisinimene on muutunud suhkrusõltlaseks, kelle organism nõuab üha uut magusakaifi.
Kuis nii üheselt väita saab?
M65 18. juuni 2016 09:03
Kirjutasin ülevalpool. Kas ka mina olen nüüdisaegne?
Sõin just kilo 18. juuni 2016 16:33
Kummikomme ära kui mõnsad.