Hea nõu

Kuidas kasutada putukatõrjevahendit? 

Õhtuleht.ee, 28. juuni 2016 13:40
Pea meeles, et lastele kannab tõrjevahendi peale täiskasvanu.Foto: MARI LUUD
Putukatõrjevahendi puhul on oluline jälgida, et seda oleks kasutatud kogu riietega katmata nahal, kuna juba paari millimeetri kaugusel vahendi mõjualast võib putukas siiski hammustada.

Kandes õhukesi riideid, tuleb kaitsta ka riietealust nahka. Puugitõrjeks tuleb pihustada vahendit üle kogu naha, riietele ja jalatsitele. Üldjuhul ei kahjusta tõrjevahendid villast, puuvillast ega nailonistmaterjale, kuid mõju teistele sünteetilistele materjalidele tuleb eelnevalt testida mittenähtaval kohal, et mitte riideeset rikkuda.

Samal teemal

Higistades, niiskes või tuulises paigas viibides tuleb tõrjevahendit uuendada nahal tihedamini, kuna vahend lahustub higis ja lendub tuulega ning seetõttu väheneb ka tema toime. Ka peale pesemist ja ujumist tuleb vahend uuesti nahale kanda. Kasutades päikesekaitsekreeme, tuleb putukatõrjevahend kanda nahale viimasena. Putukatõrjevahendit ära kanna õrnale nahale, nagu huuled, silmade ümbrus, haavad, päikesest põlenud või muul moel (näiteks habemeajamisejärgselt) kahjustatud nahk.

Lastele kannab tõrjevahendi peale täiskasvanu. Kui putukatõrjevahendi toimet nahal enam vaja pole, siis pesta nahk jooksva veel all pesuvahendiga puhtaks.

Milliseid putukatõrjevahendeid valida?

Triin Speek, BENU Apteegi kategooriaspetsialist räägib, et BENU apteek pakub puugitõrjevahendeid kolmelt usaldusväärselt brändilt –   tuntud autan ja Diffusil ning uuena innovatiivne sari Free.

Autani sääse- ja puugitõrjeaerosool ja -sprei sisaldavad biotsiidse toimeainena 20% ikaridiini, mis annab laiaspektrilise kaitse verdimevate, hammustavate putukate eest. Puukide vastu kaitseb vahend kuni 4 tundi ja seda võib kasutada alates 2. eluaastast.

Diffusil aerosoolid toimivad puukide, sääskede ja parmude vastu. Tootel on inimesele meeldiv, kuid putukatele eemaletõukav lõhn. Diffusil laste aerosool kasutamiseks alates 3. eluaastast, toode sobib ka tundlikule nahale.

Free putukatõrjevahendid sisaldavad innovatiivset toimeainet IR3535®, mis on struktuurilt amino­hape, mida esineb inimkehas loomulikul moel. IR3535® on üks kolmest toimeainest, mida WHO soovitab kasutada kui turvalist ja efektiivset putukatõrjevahendit kõikide verd­imevate putukate vastu.

Free putukatõrjevahendid on ilma lõhnata, kuni 8-tunnise toimega. Tooteid on turvaline kasutada beebidel, lastel, allergikutel, astmaatikutel, rasedatel ja imetavatel naistel, igas vanuses inimestel.

Lemmikloomale soovitab ta apteegist küsida puugi- ja kirbutõrjerihma või täpilahust.

Artikkel ilmus esmakordselt BENU apteegi ajakirjas Ilu & Tervis, mis on saadaval apteekides.