Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 1. juuli 2016 10:15
Tuntud mõttetera ütleb, et kõik hea siin elus on kas ebaseaduslik, amoraalne või paksuks tegev. Ja kuigi keegi ei taha sihilikult halba, võib ikkagi juhtuda, et see, mida sa armastad, ei mõju sulle hästi.

Näiteks – võtame käekotid.  Need on küll imeilusad, kuid võivad sind viiel erineval moel haigeks teha, hoiatab Good Housekeeping. Siit saad teada, kuidas.

1. See muudab su kõnnimustrit. Rasket kotti kandes läheb su keha tasakaalust välja, su kõndimine ei ole enam loomulik ning kurnab nii kogu su ülejäänud liikumisaparaati.

2. See kahjustab selga. Pidev raskuste kandmine võib põhjustada pingeid seljas, mis omakorda toovad kaasa valu ja vaevused.

3. See paneb su pea valutama. Õlad, millel kotti kannad, põhjustavad pingesse sattudes peavalusid. Samuti pinges selg.

4. See hõrendab su juukseid. Võib tunduda imelikult, kuid kui sa kannad kogu aeg käekotti ühel ülal, siis tõmbad sa sellelt peapoolelt välja ka juukseid.

5. See nakatab sind pisikutega. Sünge värk, kuid Colorado ülikooli teadlased leidsid, et kui käekotti ei puhastata, võib sellel elada kuni 10 000 liiki erinevaid baktereid ehk rohkem, kui mistahes WC-s.