Terviseuudised

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool toob õed tagasi tervishoidu 

Silja Paavle, 1. juuli 2016 09:24
Foto: PantherMedia / Scanpix
Täna algab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis vastuvõtt Sotsiaalministeeriumi poolt rahastatavasse õppesse „Õed tagasi tervishoidu“. Projekti eesmärk on tuua Eesti tervishoidu tagasi õdesid, kel on õendusalane haridus, kuid kes ei ole kantud tervishoiutöötajate registrisse.  

„Tallinna Tervishoiu Kõrgkool viib projektipõhist kursust „Õed tagasi tervishoidu“ läbi juba teistkordselt. Eelmisel aastal läbisid kursuse 21 õde, kes sooritasid õppe lõppedes õe registrieksami ning said sellega õiguse alustada tööd õena. Kuna eelmise kursuse vastu oli suur huvi, siis annab see kindluse, et taolist kursust on jätkuvalt vaja, et tuua seeläbi tervishoidu tagasi õdesid, kes on pikemat aega olnud seotud mõne teise sektoriga ning ei kuulu õena tervishoiutöötajate registrisse,“ ütles kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp.

Projekt „Õed tagasi tervishoidu“ on teoreetiline ja praktiline koolitus, mis annab võimaluse tuua tööturule tagasi õed, kes ei ole tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud ja ei tööta õena. Eesti keelest erineva emakeelega õppijatele pakutakse vajaduspõhist riigikeele täiendõpet. Õppijatele makstakse stipendiumi ning õe registrieksami 2016. aastal sooritamise korral on eksam kursuse läbinule tasuta. Koolitust viivad läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud.

Täpsem info vastuvõtutingimuste kohta: http://ttk.ee/et/projekt-õed-tagasi-tervishoidu. Registreerimine kursusele toimub 15. augustini.

Samal teemal

29.08.2016
Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alustavad õpinguid ligi 400 tulevast tervishoiutöötajat
08.07.2016
Tallinna Tervishoiu kõrgkooli 317 õppekohale on 1713 õppidasoovijat
30.06.2016
Tallinna Tervishoiu kõrgkool ootab õppima 317 tulevast meditsiinitöötajat
16.06.2016
Kolmveerand Tallinna Tervishoiukõrgooli lõpetanuist töötab lõputunnistuse saamise ajal erialasel ametikohal.