Hea nõu

Ohhooo! Vaid üks vitamiin peletab sääsed sust igaveseks eemale! (51)

Ohtuleht.ee, 25. mai 2018 13:24
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kõik inimesed armastavad soojadel ilmadel veekogude ääres aega veeta, kuid samuti vihkavad kõik inimesed sääski. See on fakt.

Kole tõde on see, et sääsed ja veekogud lihtsalt kuuluvad kokku, meenutab Healthy Life Tricks. Et sääskede seas veidigi ellu jääda, on leiutatud ohtralt sääsetõrjevahendeid, kuid need ei pruugi oma lõhna ja keemilise koostise tõttu inimestele meeldida.

Kui sa oled üks neist, proovi seda lihtsat, kuid tõhusat trikki. Lihtsalt tarbi rohkem B1-vitamiini.

Samal teemal

Tiamiin ehk B1-vitamiin on veeslahustuv vitamiin, mida su keha vajab nagunii korraliseks toimimiseks ja terveks jäämiseks. See aine mängib ka olulist rolli stressi vastu võitlemises ning immuunsüsteemi tugevdamises. Seda ainet leidub paljudes toitudes, näiteks brokkolis, sibulas, rohelistes ubades, kabatšokis, lehtkapsas, spinatis, kapsas, baklažaanis ja päevalilleseemnetes.

On leitud, et kui inimese organismis on piisavalt B1-vitamiini, siis toodab keha sääskedele ebameeldivat lõhna. Inimesed seda aga ei tunne.

Seda teooriat pole küll veel teaduslikult tõestatud, kuid B1-vitamiini tarbimine ei saa sind kuidagi ka kahjustada. Igatahes kinnitavad inimesed üle kogu maailma, et see meetod on sääsetõrjel tõhusam kui mitmed poodides müüdavad sääsetõrjevahendid.

Samal teemal

30.04.2018
TV3 VIDEO | Hea nipp! Sääskede vältimiseks tasub loodusesse minna varahommikul
12.06.2016
Tohohh! Sõrmede lutsutamine ja küünte närimine päästab lapse allergiast?
01.06.2016
Suvi ja sääsed – kes suudaks neid kaht lahutada?
21.05.2016
Minu grupi verd sääsk ei taha!