Hea nõu

TEE ISE: Maagiline jook, mis pühib unetuse justkui peoga (7)

Õhtuleht.ee, 9. juuli 2016 16:35
Foto: PantherMedia / Scanpix
Sa ei saa õhtuti magama jääda ning ärkad igal hommikul väsinult ja unisena? Kui see on kestnud juba pikemat aega, proovi kõige tõhusamat ja iidsemat jooki une parandamiseks –  segu piimast ja meest.

Kõik, mida sa pead uinumise soodustamiseks tegema, on juua tass piima meega enne voodisse pugemist ja seejärel und ootama jääma. Enamasti tuleb see vähem kui kümne minutiga, kirjutab Healthy Life Tricks.

Piima ja mee joomist unetuse peletamiseks on inimesed kasutanud sajandeid.

Õigupoolest on need mõlemad tõhusad ka eraldi tarbituna, kuid nende mõju mitmekordistub koos tarvitatuna.

Joogi mõju seisneb selles, et mesi soodustab trüptofaani eraldumist ajju, see teisendatakse aga serotoniiniks ehk õnnehormoonina tuntud lõõgastumist soodustavaks hormooniks. Serotoniinist toodetakse organismis aga jällegi melatoniini ehk unehormooni.

Maagilise joogi valmistamiseks vajad sa 200 ml piima, 1 tl mett ja tilgakese vanilje ekstrakti. Vala piim kastrulisse ja pane see pliidile sooja. Lase see kuumaks, kuid mitte keema. Siis vala piim klaasi, lisa sellesse vanilje ja mesi, sega kõik korralikult läbi ja joo hästi aeglaselt.

Kurvastama ei pea ka laktoositalumatusega inimesed – sama retsepti järgides saab und toova joogi valmistada ka soja-, riisi- või mandlipiimaga.

Samal teemal

08.07.2016
UNEROHI KÖÖGIKAPIST: need kaheksa sööki-jooki toovad sulle sügava une
26.04.2016
Hiina meditsiini arst Rene Bürkland: Tegevused ja toidud, millele peaks suvel erilist rõhku panema
23.04.2016
Rahutute jalgadega kimpus: „Hommikul on tunne, nagu oleks maratonil käinud.“
03.04.2016
Millal on keha toksiinidest puhastamine hädavajalik?