Terviseuudised

Haigekassa soovitab apteekrilt küsida soodsaima hinnaga ravimit (1)

Silja Paavle, 11. juuli 2016 09:56
Foto: MIHKEL-MARKUS MIKK
Haigekassa kutsub üles kõiki patsiente küsima arstilt toimeainepõhist retsepti ja apteekrilt soodsaima maksumusega ravimit, sest sama toimeainega ravimid on võrdselt kvaliteetsed ja ohutud.

 Haigekassa on taas alustanud kampaaniat, mille raames kutsutakse inimesi üles sama toimeainega ravimite puhul valima hinnalt soodsaima. Kampaania eesmärgiks on tõsta patsientide teadlikkust retseptiravimite valikul ja seeläbi vähendada omaosalust ravimite ostmisel. Varasemaga  võrreldes on kampaania visuaal jäänud samaks, kuid sel aastal on kampaania keskmes lisaks inimesele apteeker.

Samal teemal

Haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen peab oluliseks, et patsient teaks oma õigusi ning oskaks nende eest seista.  Iga patsient  peab teadma, et üldjuhul tuleb arstil talle välja kirjutada toimeainepõhine retsept, sest see annab võimaluse valida apteegis hinnalt sobivaima ravimi. Ühtlasi meenutame inimestele, et apteeker peab toimeainepõhise retsepti puhul pakkuma erinevaid sama toimeainega ravimeid ning kui ta seda ei tee siis, on inimesel endal õigus küsida sama toimeainega soodsamaid ravimeid.

Soodusretseptide arv on aasta aastalt kasvanud, samas on tänu aktiivsele teavitusele ja toetavatele riiklikele abinõudele õnnestunud suunata inimesi teadlikumale käitumisele ning peatatud omaosaluse kasv ravimite kasutamisel. See tähendab ka, et patsiendid on kokku säästnud juba miljoneid eurosid. Samas näitavad haigekassa andmed, et teadlikke valikuid tehes võiks inimesed kokku hoida veelgi enam.

Sama toimeainet sisaldavate ravimite hinnad võivad erineda kordades, kuna nende tootjad on erinevad. Valides sama toimeainega ravimitest soodsaima, on võimalik raha kokku hoida.