Keha

Kopsuarst: e-sigaretis sisalduvate toksiliste ainete annused on sarnased tavasigaretis leiduvatele (5)

Toimetas Silja Paavle, 15. juuli 2016 13:40
Foto: TOOMAS HUIK
Tartu Ülikooli kliinikumi kopsukliiniku juhataja, pulmonoloogiaprofessor Alan Altraja hinnangul tuleb e-sigarette koos e-vedelikega käsitleda toksilistena ning allutada spetsiifilistele regulatsioonidele.

„E-sigarettides aurustatakse propüleenglükoolist või glütseroolist koosnevat e-vedelikku, mis sisaldab maitse- ja lõhnaaineid ning nikotiini, termiliselt elektritoitel töötava kütteelemendi abil. Selle tulemusena satub e-suitsetaja hingamisteedesse e-vedeliku algsete komponentide kõrval ka rohkesti nende pürolüüsiprodukte, millel on laialdane toime hingamisteedele," märgib Alan Altraja juunis ilmunud ajakirjas Eesti Arst.

Pulmonoloogiaprofessor jõudis arutelu tulemusel järeldusele, et tõenäoliselt sisaldavad e-sigaretid lühemat nimistut erinevaid toksilisi aineid (mõned sajad) kui tavasigaretisuits (mõned tuhanded), kuid nende annused on sarnased.

„Praegu on täielikult teadmata e-sigarettide ohutus, eriti pikemaaegsel tarvitamisel. Kuni uue info laekumiseni, näiteks 1. faasi uuringutega sarnase ülesehitusega töödest, tuleks e-sigarette koos e-vedelikega käsitleda toksilistena ning allutada spetsiifilistele regulatsioonidele.“

Samal teemal

18.08.2016
Kas autos suitsetamine keelustatakse?