TrevorFoto: Lastefond
Õhtuleht.ee 29. juuli 2016 10:29
SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab rohkem kui 400 euroga pisikest Trevorit aidates tasuda tema Soome-ravireisi meditsiinilise transpordi kulud.

Peagi kahekuuseks saav Trevor sündis südamerikkega – suurte veresoonte täieliku ümberasetuse ehk transpositsiooniga. Tema seis oli kriitiline ning ta vajas kohest opereerimist. Kahjuks ei andnud Eestis teostatud operatsioonid aga piisavat tulemust, mistõttu sõidutati ta kiirabiga operatsioonile Helsingi Ülikooli Kliinikusse.

Haigekassa hüvitab kõik sealsed ravikulud, kuid meditsiinilise transpordi eest tuleb perel endal tagantjärele tasuda. Trevori ema sõnul pole see aga neile jõukohane ning pere vajab tuge.

“Lapse südamerike ei olnud raseduse ajal tuvastatav ning mul puudus võimalus selliseks väljaminekuks valmistuda,” selgitab ta. “Terve raseduse aja olin arvel töötuna, mistõttu ei saanud ma ka dekreediraha, millega oleks võimalik käesolevat kulu katta.”

Lastefond otsustas last ja tema peret aidata, toetades ravireisi sõidukulude katmist 414 euroga. 130 euroga toetab perekonda selles ka kohalik omavalitsus.

"Sellises suurusjärgus ootamatud kulud on ühele perele kindlasti suur väljaminek," on veendunud ka Lastefond toetustaotluste juht Eveli Ilves. "Kriitilises seisus laps sai kiiresti vajalikku abi, kuid transpordikulude katteks vahendite leidmisel vajab pere hädasti abi. Meil on väga hea meel, et nad leidsid tee Lastefondini ning saame oma heade annetajate abiga neile toeks olla.”