Meeled

"Gunnar Aarma nägi ju inimese aurat. Ta ütles kohe ära, kas häda on ravitav või mitte." (27)

Jaanus Kulli, 6. august 2016 04:00
SUUR ÕPETAJA: Omal ajal liikus ringi anekdoot, et inimesel peab olema täidetud kolm tingimust – sul peab olema nailonsärk, pead olema näinud «Savoy balli» Estonias ja käinud Gunnar Aarma juures –, alles siis oled tehtud mees.Foto: Urmo Udras

"Selleks, et olla õnnelik, peab inimene õigesti mõtlema, õigesti hingama, õigesti toituma ja küllaldaselt liikuma," on öelnud eelkõige idamaa tarkuste vahendajana tuntud teadjamees Gunnar Aarma, kellel on täna 100. sünniaastapäev. Suurem osa tema teadmistest on olnud suunatud inimestele, kes pole õnnelikud. Gunnar Aarma üks põhitõdedest on, et kui inimene seab oma mõtlemise korda või tänapäevaselt öeldes suudab muuta ennast stressivabaks, saab ta tõenäoliselt oma hädadest lahti.

Pille Lill: "Olin haige ja Gunnar Aarma ravis mind terveks."

"Tundsin Gunnar Aarmat üsna varajasest noorusest – ajast, kui ma olin 14aastane. Ta elas praktiliselt meie maja kõrval, naabertänavas, ja oli mu õe klaveriõpetaja. Jäin temaga suhtlema elu lõpuni, nii et kokku tundsime teineteist 24 aastat," tõdeb ooperilaulja Pille Lill. Gunnar Aarma oli selle kohtumise ajal umbes 60aastane.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.08.2016
Jüri Lina: maailma juhivad psühhopaadid
09.08.2016
GALERII | Milline kivim paneks poliitikuile mõistuse pähe? Aga kuidas hoida seksuaalenergiat?
24.01.2016
Jüri Aarma Gunnar Aarmast: isa ei olnud mingi nõid
23.10.2013
Jüri Aarma: kirjanik Ernest Hemingway elas pea terve elu Gunnar Aarma õpetuse järgi