Meeled

"Gunnar Aarma nägi ju inimese aurat. Ta ütles kohe ära, kas häda on ravitav või mitte." (27)

LISA KOMMENTAAR

Teadjamees 8. august 2016 15:44
Inimese tervislikkuse hindamises ei ole aural mingit tähtsust. Nii mõnegi haiguse lõppfaas on inimesele näkku kirjutatud. Pole vaja näha isegi haiguslugu ega ega ühtegi röntgenipilti, et öelda: selle inimese elupäevad on loetud.
inimene 7. august 2016 16:35
G. Aarma oli samasugune ravitseja nagu praegu on Rõivas, kes ravib eesti rahvast ainult sõnadega ja manitsemisega, aga tulemusi ei ole. Ei ole olemas mingeid ravitsejaid ega selgeltnägijaid, kõik on kinni enda mõtlemises. Aga šarlatane on kogu aeg olnud ja nende arv muudkui kasvab. Lihtsameelsed on aga need, kes selle lolluse võrku langevad (muidugi raha eest).
Teadjamees 8. august 2016 15:45
Lisaksin, et Aarma oli heatahtlik posija.
meedik 8. august 2016 19:43
President Päts kuulutas aastal 1934 eesti rahva haigeks ja teda terveks ta ei kuulutanudki. Kaitseseisukord, tsensuur ja Pätsi diktatuur kestsid Eesti Wabariigi lõpuni.
Alles juunikommunist J. Vares-Barbarus kuulutas eesti rahva oma raadioesinemises taas terveks!
Samasuguse eesti rahvast halvustava suhtumisega on esinenud ka ennast kogu rahva presidendiks nimetanud Lennart Meri.
2003. aasta 14. septembril Viimsi koolimajas hääletamas käinud president Lennart Meri avaldas arvamust, et Euroopa Liit on tore ning ühinemisele “ei” öelnud inimesed on võimetud oma peaga mõtlema. “Ükski inimene ei lähe elades lollimaks, välja arvatud need, kes ka täna hääletavad tõenäoliselt Euroopa Liidu vastu,” lausus endine riigipea. “Neile võin vaid sügavalt kaasa tunda.” Me ei soovi tagasi minna niisugusesse maailma, kus õiglust määrab sõjavägi ja saatust suuremate riikide ülekaal. Eesti tahab olla väike, vajaduse korral isepäine ja uhke.”
tomm 6. august 2016 22:36
Olen kolme fotol oleva Aarmaga kokku puutunud. Augustiga lausa täna Viispluss tanklas, aga ei läinud temaga juttu tegema. Ülikoolis oli mul õppejõud. Veits pedant, aga inimesena neist kolmest normaalseim. Gunnar oli tänapäeva mõistes esoteerik ja keskaegse idamaise filosoofia fänn, teadusega ja loogikaga oli tal vähe pistmist. Inimesi ta ravitses, asendades senise ajupesu lihtsalt enda ajupesuga, tõelist abi tema juurest ei saanud. Eks ta pidi vene allveelaeva põhjalaskmise eest palju kannatama ja läbielatud kannatus varjutas liiga palju mõtlemist.
ätt. 6. august 2016 16:17
Olen elus temaga koos viibinud ca kolm tundi ja selle ajaga jättis Ta küll ennasttäis,ainult endaga arvestava egoisti mulje.Kolm tundi kitsas ruumis külg külje kõrval ja ei mingit aurat,ainult higihaisu.
6. august 2016 17:29
Sa vist kuulusid nende hulka kes käisid ta juures sooviga et Aarma lahendaks kõik nende probleemid ühe sõrmenipsuga.
tavaline petis 6. august 2016 15:15
Ärge uskuge sellist jama
7. august 2016 12:30
vabamüürlus on piisav kuritegu eestlaste vastu.
Vana Ahv 6. august 2016 14:48
Siin avitab ainult auratransformatsioon.
6. august 2016 14:40
Massimõtlemisega seltsimees taob miinuseid. :D
Kolmandast Eestist 7. august 2016 12:22
Huvi pärast hakkasin auratransformatsiooni mõistet guugeldama ja lugema foorumist, sellest piisas, enam vähem, et üritus käima tõmmata, Hoidke nüüd piip ja prillid tuumaplahvatus on tulemas.
Robi 6. august 2016 13:37

ants 6. august 2016 12:50
Kui ta inimest aidata suutnud, siis on see ikka siis ravitseja viga ja tuleb ikka päris arsti juurde minna
on 7. august 2016 12:59
nii, et pärisarst ei oska ütelda millest tuleb mu haigus ja ainult mainis, et see on ravimatu, saab hoida kontrolli all. Peale küsimust,kas pean sügiseni vastu ütles, et loodame kaks,kolm aastat ikka...kui saaks mõne selgemalt nägija juures uurida, vb-olla saaks ka vastuse- pärisarstide vastuvõtul olen kohanud paari,kolme kompetentset, ülejäänud ajavad möga, sest inimesest on teada ainult 20 prossu, ülejäänud 80 tuleb veel avastada.
Aimar 6. august 2016 10:49
Gunnar Aarma ei olnud lihtsalt raamatute ümberkirjutaja.
7. august 2016 12:35
äkki oli koguni selle arvutimängu looja, kus inimesed on igasugu vennaskondade ja religioonide kaudu kindlasse hävingusse juhitud. Lamedad tööriistad manipuleerijate käes ja oma rahva hävitajad.
... 6. august 2016 10:06
Elulugu on muljetavaldav. Mis intuitiivteadustesse puutub, siis lugemusega võib saada New Age guruks ja ei muud. Intuitiivteaduste kool on küll kena ajaveetmise koht, aga sedasorti tarkused tulevad läbi aastakümne(te) PRAKTIKA, mitte loengute ja raamatutarkuste tudeerimise. Gunnar Aarma raamatud polevatki muud, kui loetu ümberjutustus, nagu Jüri Aarma ühes varasemas intervjuus välja tuli. Ümberjutustusse aga pannakse see, mis meelejärgi on, millest aru saadakse ja tõe hulk selles on vastav isiksuse arengutasemele. Kui tahate tõsisemalt asjasse süüvida, otsige autentne koolkond ja õpetaja, et mitte lihtsalt karismasse kinni jääda ja selle luti otsas rippuda ... või uhkeldada.
6. august 2016 12:04
Ära unusta et tol ajal, mil ilmus Gunnar Aarma esimene raamat Jooga (1993) , polnud meil müügis mingeid raamatuid vaimsetest teadmistest. See oli nõukaajal kõik keelatud ning ka Gunnar Aarma oma raamatu lõpus kirjutas ettevaatlikult, et loodetavasti pole ta liiga palju teada andnud, mida veel ei tohiks teada anda. Ta ise oli oma teadmiste poolest pidevalt teatud organite tähelepanu all ning Siberist tagasi tulles oli tal keelatud isegi Tallinnasse oma isakodusse elama asumine, vaid "küüditati" edasi Pärnusse. Alles iseseisvumisega sai ta oma isakodu tagasi.
Aarma teadis rohkem kui ta rääkis. Kuid neid teadmisi jagati ja nendest räägiti omavahel vaid kitsas ringis. Loomulikult oli ta sõna tõsises mõttes *selgelt* nägija, kuid egas siis kõiki nägemisi ei saa inimesele ette öelda, sest ta ei oska nende teadmistega midagi peale hakata.
Ka praegused raamatud on teiste puhtalt raamatute ümberjutustused ning väga pinnapealsed, sest juba mõni 20+30+ tibi arvab et kui ta on mingis tänapäevases gurusektis liige, siis võib ta juba raamatuid kirjutada.. Nende teadmisi ei saa võrrelda Aarma algmaterjalidega, mida tema luges, läbi tegi ning vaevalt et ta poeg Jüri ise on teadlik sellest sügavamast sisust. Kas ta poeg ise või teised new-agelased on võimelised sellise eksami ära tegema, et on 3-ks nädalaks maetud ning viib oma hingamise sellisesse staadiumi, kus see kõik on võimalik.
Praegu on sharlatanid moes. Natuke midagi kuskiltki lugenud ja kohe "teadjad". 1990 a. lõpus ma ise murdsin pead, kuidas saaks aidata üht tuttavat peret ja mulle näidati unes ühe targa mehe nägu, kellel oli arm lõual (vt pilti) . Küsisin ühelt sharlatanilt, kes see võiks küll olla. See sharlatan tinistas oma kellukest ja ajas umbmäärast mula. Teatud aja möödudes sattusin ma juhuslikult (juhuseid pole olemas) selle jutuga hoopis Aarma juurde ning hämmastusega avastasin, et tema oligi see mees - arm lõual. Sain ka vastuse. Igati meeldiv kohtumine oli ja austan seda inimest, sest ta ei ajanud tühja juttu.
7. august 2016 16:27
Selle peale sa ei tule, et pahna avaldatakse lugejate eksitamise eesmärgil?
9. august 2016 06:31
Selle peale olen ma ammu tulnud, et ajad ja inimestele suunatud info on viimaste aastatega kardinaalselt muutunud. Kuidas siis muidu nimetada sellise pahna tohutut kasvu, mida pakutakse tänapäeva raamatukauplustes. Inimesed võtavad New Age (Uus Aeg) poolt üleujutatud raamatute ja meedia mulinat sõnasõnalt - varsti voolavad armastusejõed ja taevast sajab alla mannavahtu. Tegelikult on kõik vastupidi. Tõetera leiad siis, kui massidele suunatud info muudad vastupidiseks.
9:57 6. august 2016 09:57
Õige mõtlemine, toitumine ja piisav liikumine - seda oskab soovitada praktiliselt igaüks, kes veidigi peaga mõelda oskab ja on oma elust suuteline järeldusi tegema ja kogemusi omandama. Iseasi kui kaua kellelgi nendele järeldustele jõudmine aega võtab.
6. august 2016 12:11
Kas seda soovitati nõukaajal? Ei. Sest inimene pidi olema teatud seltsimeeste jaoks robotliku mõtlemisega. Tühipaljas mass, keda saab liigutada selles suunas, kellele mis on kasulik. Iseseisev mõtlemine oli keelatud. Tänapäeval on iseseisev mõtlemine lubatud, kuid massi leidub sellest hoolimata.
Nii... 6. august 2016 12:20
ongi, vähesed julgevad olla omanäolised ja isikupärased ja seda ka praegusel ajal.
Teadmiseks 7. august 2016 00:09
Tänapäeval on ajupesu ja robotiseerimine võrreldes nõukaajaga kolossaalne.
Iseseisva mõtlemise eest vallandatakse kohe, nõukaajal võis selle eest aga rahalise preemia saada, sest mõtlevad olid hinnas.
7. august 2016 12:47
Täna ei ole iseseisev mõtlemine kriminaalkuritegu, see ei tähenda, et mittestandartne mõtlemine oleks lubatud struktuurides.
Ökonomist 6. august 2016 07:40
...ei tea kas juubilar mõtleb veel Kroonides või paneb juba jumala vabalt Eurodes?