Keha

Mida oma tervise nimel pediküürisalongis silmas pidada? 

Õhtuleht.ee, 10. august 2016 12:10
Foto: PantherMedia / Scanpix
Suvi on jalad ära kurnanud ning mis võiks olla parem, kui lasta endale salongis üks korralik pediküür teha. Kuid - sellega võivad kaasneda nii mõnedki terviseprobleemid.

Huffington Post toob välja, mida sa peaksid pediküürisalongi külastades oma tervise nimel silmas pidama.

1. Ära kunagi lase jalavanni mullitamise režiimile panna. Sellised vannid võivad olla tõelised bakterite ja seente pesad ning nii on võimalik enda jalgadelegi mõni seenhaigus hankida.

2. Veendu, et vahendid, mida pediküürija kasutab oma korralikult steriliseeritud. Vastasel juhul on jällegi suur tõenäosus mõni seenhaigus saada.

3. Veendu, et kõiki mitte metallist vahendeid kasutatakse ainult ühe korra. Kuna neid ei ole võimalik steriliseerida, siis tohib neid hügieeni huvides kasutada ainult ühel kliendil.

4. Kindlasti väldi pediküüri minekut, kui oled jalgu raseerinud. Oodata võiks vähemalt kaks päeva, sest siis on nahk kõikvõimalikest sisselõigetest ja nahavigastustest taastunud ning bakteriaalse nakkuse saamise võimalus väiksem. Halvemal juhul võib juhtuda ka seda, et satud haiglasse.

5. Pediküürisalongi minekut võiksid vältida ka inimesed, kellel nõrk immuunsüsteem või inimesed, kellel on veresoontehaigusi või vereringehäired.

6. Väldi kõikvõimalikke sooduspakkumisi, sest sellisel juhul on salongis palju kliente ja tõenäosus, et kõiki hügieeninõudeid ei täideta suurem.

Samal teemal

23.09.2016
Spaapediküür: kaks tundi poputust argipäevast räsitud jalgadele
19.08.2016
Ettevaatust! Need igapäevased ilu- ja hügieenitarbed kubisevad bakteritest!
11.08.2016
VÄIKE MEELDETULETUS: Kuidas oma immuunsüsteemi tugevdada?
15.06.2016
10 nippi, kuidas ohutult ja mõnusalt päikest nautida