Hea nõu

Loe, milline igapäevane ja käepärane asi aitab sul ülekaalust vabaneda (2)

Õhtuleht.ee, 11. august 2016, 14:05
Foto: PantherMedia / Scanpix
Kas teadsid, et üks su igapäevane lemmijooke võib sul aidata liigsetest kilodest lahti saada?

Tänapäeval on turul tuhanded kaalulangetustooteid. Selle kõrval on ka teada, et regulaarne ja tervislik toitumine on kaalu langetamisel üks olulisemaid külge. Mida aga aga sageli ei teata, on see, et ka igapäevane kohvi võib kilodest vabanemisel aidata, kirjutab portaal Finding My Fitness.

Samal teemal

Ah, et kuidas? Loe ise.

• Kohv vähendab söögiisu. Üks peamiseid eeliseid kohvil lisaks sellele, et see hoiab inimese ärkvel, on tema võime pärssida söögiisu. Seepärast on tass kohvi pärast lõunasööki või pärastlõunal üldse hea mõte – see aitab vähendada isu koogikeste või näksimise järele.

•Kohv aitab põletada kaloreid. Kohvis leiduv kofeiin on rasva põletava efektiga toidulisandites levinud koostisosa. Kofeiin võib nimelt stimuleerida termogeneesi ehk protsessi, mis aitab kehal toidu seedimisel energiat toota. See omakorda aitab suurendada kaalulangust. Samuti proovi kohvi juua umbes tund enne treeningut, sest see aitab energiliselt eemärgile keskenduda saavutamaks veelgi paremaid tulemusi. Kofeiin aitab, muide, ka lihasvalu vastu.

Kõlab ju hästi? Kuid – kui otsustad kofeiini kasutada kaalust alla võtmisel, siis ole ettevaatlik: liigsel kofeiinitarbimisel on mitmeid vastikuid kõrvaltoimeid, muuhulgas südamepekslemine, närvilisus, unetus, kõrgem vererõhk. Püüa piirduda ühe-kahe tassi kohviga päevas.

Pea ka silmas, et kui soovid, et kohvist kaalu langetamisel tõesti kasu oleks, hoia näpud kohvijookidest eemal. Eriti vahukoorega kohvidest. Need aitavad hoopis kaalus juurde võtta.

Parim kohv kaalulangetajale on must, ilma piima ja suhkruta. Või siis väga väikese tilga piimaga, kuid suhkrust tuleks küll loobuda.

Ning mõistagi saad parima tulemuse, kui seod kohvitarbimisharjumuse regulaarse liikumise ja tervisliku toitumisega. Sest süües rämpstoitu ja lamades vaid diivanil on püüd kohvi lürpides kaalu langetada täiesti ebareaalne.

;