Lapsed

Pokemon Go võib olla salarelv laste ülekaalulisega võitlemisel 

Õhtuleht.ee, 15. august 2016 11:10
Pokemon GO Foto: Alar Truu
Üle maailma inimesi hullutav Pokemon Go juures leitakse üha rohkem positiivset. Nüüd kinnitavad teadlased, et see võib olla võlurohi laste ülekaalulisuse vastu võitlemisel.

Ka julgustab videomänguks tituleeritud, kuid liikumisäpi põhimõttel töötav Pokemon Go nutisõltuvusse sattunud lapsi vanamoodsatest asjadest ehk õues liikumisest ning sõpradega suhtlemisest rõõmu tundma, kirjutab Daily Mail. Üha rohkem on täheldatud, et lapsed kogunevad linnaosade mänguväljakutel ning suhtlevad omavahel, samuti jõuavad nad üha rohkem ka parkidesse ja teistesse ühiskondlikke paikadesse. See tähendab aga, et ultramoodne mäng aitab võidelda üksinduse ja depressiooni vastu.

Pidev liikumine aitab lastel aga lahti saada kodus istumisega tekkinud liigsetest kilodest ja aitab nii võidelda ka ülekaalust tuleneva diabeedi vastu.

Tõsi, ka teadlased rõhutavad, et mängu pahupoolteks on vähenenud valvsus enda ohutuse suhtes ning seegi, et lapsed ei pruugi paikadest, kuhu nad on mängides sattunud, enam tagasiteed leida.

Samal teemal

09.12.2016
Viis head põhjust, miks sa peaksid loobuma õhtusest nutitelefoni kasutamisest
30.11.2016
VIDEO | Kas nutitelefonid tekitavad tõesti sõltuvust?
28.11.2016
Nutiseadme kasutamine uneajal toob lapsele päevase unisuse
07.08.2016
EDETABEL: tegevused ajaks, kui Pokemon Go serverid on maas