Terviseuudised

Möödunud nädalaga kogunes vähiravifondi ligi 20 000 eurot 

Silja Paavle, 2. september 2016, 14:39
Annetuste kogumine Paide ArvamusfestivalilFoto: Teet Malsroos
Vähiravifondi „Kingitud elu" nädalatagune teade, et seoses rahanappusega pole võimalik vähihaigeid aidata, liigutas paljusid eestimaalasi - mõne päevaga kogunes fondi pangaülekannetega üle 15 000 euro ning nädalavahetusel annetati ka väliüritustel lisaks ligi 4150 eurot. 

Eelmisel nädalal teatas vähiravifond „Kingitud elu",  et peatab ajutiselt uute toetust väljastamise seoses rahanappusega. Fondi üleskutsele tulla appi ja annetada reageeris sadu inimesi - nii lisandus mõne päevaga fondi pangaülekannetega üle 15 000 euro. 

Samal teemal

Reedel ja laupäeval lauluväljakul toimunud We Love the 90’s muusikafestivali publik annetas vähihaigetele kokku 2350 eurot. Laupäeval lisandus Tammsaare pargis peetud kristlikul vähihaigete mälestuskontserdil annetustena 475 eurot ning lennusadamas Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja avamisel veel ligi 1100 eurot. Pühapäeval toimus Pirita velodroomil Jüri Ratase rattavõistlus, mille osalejad panustasid vähihaigetele veel lisaks 230 eurot. 

„Oleme väga tänulikud iga annetuse eest ning iga toetava sõna eest. Lisaks rahalistele annetustele saime veel sületäie positiivseid emotsioone: meid kallistati, meile kingiti kommi ja kohvi, annetuskasti kukkus üks loteriipilet ning mõned kupüürid välisvaluutat. Täname ka kõigi nelja ürituse korraldajaid lahke vastuvõtu eest,” ütles vähiravifondi „Kingitud elu” juhataja Toivo Tänavsuu

„Turgutame fondi rahalisi vahendeid veel ning loodetavasti mõne nädala pärast saame juba aidata uusi abivajajaid,” ütles ta. 

Tänavu on fondi laekunud annetustena kokku üle 450 000 euro, kuid fondi nõukogu on heaks kiitnud 36 inimese toetamise, kellest kümnekonna inimese ravi rahastatakse juba pikemat aega. Sellel aastal on vähiravifond Eesti inimeste ravide alla panustanud või broneerinud kokku juba üle 550 000 euro. 

Kui tänavune annetust hulk lööb fondi jaoks tõenäoliselt aasta lõpuks uue rekordi, siis ravide alla pandud summa ületab juba augusti lõpuks terve eelmise aasta näitajat - 2015.aastal toetas „Kingitud elu” 50 inimese vähiravi kogusummas 470 000 eurot. 

Vähihaigeid on võimalik ühekordse maksega või püsimaksega toetada „Kingitud elu” kodulehel asuva mugava pangalingi kaudu: www.kingitudelu.ee 

Avatud on annetuskontod: