Kampaania patroon on tõkkejooksja Rasmus Mägi Foto: Erakogu
Silja Paavle 15. september 2016 11:05
Eesti juhtiv magusatootja Kalev alustas koostöös Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusega heategevuskampaaniat, mille käigus on plaanis koguda liikumispuudega laste ravi toetuseks vähemalt 20 000 eurot.

Heategevuskampaania “Ole kah käpp” raames läheb  septembris ja oktoobris ostetud kõigilt Mesikäpa kaubamärki kandvatelt toodetelt 2 senti liikumispuudega lastele, et toetada nende raviks vajalike ortooside soetamist. Hinnanguliselt saab sellest abi üle 100 lapse.

“Lapsed, kes meie keskusesse satuvad, on erineva taustaga – on nii neid lapsi, kel on juba sünnijärgne liikumispuue kui ka neid, kes on liikumisvõime kaotanud või kahjustanud seda mõne ränga õnnetuse tõttu. Samuti on erinevad laste väljavaated paranemisele – on neid, kes suudavad peale edukat ravi elada täisväärtuslikku elu ja on ka neid, kes suudavad ravi toel saada niipalju uuesti liikuma, et ei vaja enam pidevat abistamist. Omalt poolt lubame, et toetussumma jõuab just nende lasteni, kes seda kõige enam vajavad,” rääkis Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juhataja Priit Eelmäe.

Kampaania patroon, Rio olümpial ja hiljuti Teemantliiga etapil Lausanne`is suurepärase tulemuse teinud tõkkejooksja Rasmus Mägi sõnul on rõõmustav, et Kalev on võtnud taastusravi vajavate laste toetamise oma südameasjaks ning teinud seda juba aastaid.

“Minu arvates on igati tänuväärne, et sel aastal saavad Mesikäpa heategevuskampaaniast abi liikumisvõime kaotanud või liikumispuudega sündinud lapsed. Eestis on kokku üle 2500 liikumispuudega lapse, kes vajavad abi ja meie koos Kalevi ja Mesikäpaga oma käpa ka ulatame. Loodetavasti teevad sedasama veel paljud eestimaalased,” sõnas Rasmus Mägi.

AS-i Kalev juhatuse esimehe Kaido Kaare sõnul kavatseb ettevõte abivajavaid lapsi ka edaspidi toetada. “Suurim hea meel on näha, et Mesikäpa heategevuskampaaniast on saanud kena traditsioon. Soovime olla abiks neile, kes seda kõige enam vajavad ning teeme seda kindlasti ka edaspidi,” lausus Kaare.

Aasta tagasi viis Kalev koostöös Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liiduga läbi analoogse heategevuskampaania, mille käigus koguti vähihaigete laste toetuseks 25 511 eurot.

Mesikäpp on Kalevi üks tuntumaid tootesarju, millesse kuulub kokku 18 toodet: šokolaadid, kompvekid, küpsised, vahvlid, jäätised, vahvlipulber ja vahvlikook.

Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus on taastusravihaigla, mis on spetsialiseerunud neuroloogiliste probleemidega laste ja täiskasvanute abistamisele. Aastas osutatakse teenust ca 3500 erinevale abivajajale.