Foto: Erakogu
Silja Paavle 30. september 2016 12:22

Endomondo väljakutses said kaasa lüüa kõik huvilised omale meelepärast GPSi abil mõõdetavat liikumissporti tehes. Ainsaks tingimuseks oli, et kuu jooksul peab tegema vähemalt 12 treeningut ning üks treeningtsükkel peab kestma vähemalt 20 minutit ja olema kolm kilomeetrit pikk.

“Üheaegselt kolmes Balti riigis korraldatud väljakutses osales 269 eestimaalast, kes kokku läbisid teekonna, mis on võrdne jooksuga Tallinnast Aafrika lõunatippu Kaplinnas ja tagasi,” ütles Samsung Eesti juht Toomas Tiits. "Seejuures kulutati Endomondo andmetel kaks miljonit kalorit, mis võrdub tinglikult enam kui 3550 kahekordsest hamburgerist saadava energiaga."

Väljakutse võitis üsna veenva edumaaga 190 korral sportinud Helen Talpsepp, kes märkis Endomondo lehel oma saavutuse kohta, et läbinisti autojuhina oli kuu jooksu sportides ligi 700 kilomeetri läbimine paras proovilepanek, kuid ta on oma tulemusega rahul, sest ühtlasi kaotas ta sellega 5 kilo.

Samsung esitas samalaadse väljakutse ka Lätis ja Leedus. Kokku läbiti Baltikumis ühe kuu jooksul enam kui 119 000 kilomeetrit ja põletati ligi 7 miljonit kalorit.