Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 5. oktoober 2016 09:24
Laste arengu terapeut, treener ja MTÜ Ökobeebi looja Reet Post on mures, et Eesti lapsed ei söö piisavalt puu- ja köögivilju. Kui väikesele lapsele ei anta puu- ja köögivilju, ei tarbi ta tõenäoliselt neid ka täiskasvanuna.Inimeste toitumisharjumustele pannakse alus väikelapse eas. Kui lapsel puudub kogemus puu- ja köögivilja maitsega, ei taha ta neid süüa ka tulevikus. “Sellise olukorra põhjuseks on peamiselt lapsevanemate poolt teadmatusest tehtud vead lapse toidulaua kujundamisel,” selgitab Reet Post.Tervislik toit on lapsele tähtisBeebi esimeseks toiduks on emapiim. Beebi kasvades suureneb oluliselt toitainete vajadus ja ühel hetkel ei kata rinnapiim enam kõigi vajalike toitainete vajadust. WHO soovitustest lähtuvalt hakatakse emapiimale lisaks andma tahket toitu 6. elukuul.Reet Posti sõnul on oluline, et lapsele pakutakse emapiima kõrvale lisatoiduna esmalt köögivilju. Hiljem lisanduvad menüüsse mõõduk

Kommentaarid  (4)

5. oktoober 2016 11:34
no, kui kellegi ostukorvi järgi järeldusi teha, siis tegelikult vahet ei ole, mllega inimene ennast mürgitab, kas CocaColaga või kaupluse õuntega. Teadsite, et läikima löödud õunad on üleeelmise aasta saak, kas aastat säiltusainetes. Kaupluste ökö on ka kuidagi liiga ilus ja läikiv võrreldes originaal ökoga. Kui korralikku asja tahta, siis peab ikka mõne usaldusväärse memme teeäärest leidma. Ise sõidan Tallinnast Tartu ja peale Adavere on parkimisplats, kus saab kemikaalivaba tooteid. Üks kurinahk on ka muidugi pundis, väitis mulle juunikuus, et müüb eesti ploomi. Teistel ploomid alles õitsesid, kuid temal oli neid kastide viisi.
nojah 5. oktoober 2016 10:48
Alla 7-aastastel tuleks keelata omasoodu poodides shopata. Pidevalt jooksevad selliste tittede kambad kauplustes ringi, ostavad komme ja krõpse, cocat ja muud kihisevat.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS