Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 7. oktoober 2016 12:10
Mullu vajati haiglaravi kõige sagedamini vereringehaiguste, kasvajate, raseduse ja sünnituse ning hingamiselundite haiguste tõttu, ilmneb Tervise Arengu Instituudi statistikast.

Vereringehaigustega vajati haiglaravi 18% kõigist ravijuhtumitest, kasvajatega 12% ja raseduse ja sünnituse ning hingamiselundite haiguste tõttu 9% ravijuhtudest.

Kui sagedasemad haiglaravi põhjused on viimase viie aasta jooksul püsinud samad, siis jätkub kasvajatega haiglaravi vajamise osakaalu tõus vaatamata sellele, et osa kasvajate ravist on üle viidud päevaravisse või ambulatoorseks, nendib meditsiiniportaal Med24. 

Päevaravi osutamine on jätkuvalt suurenenud, võrreldes aasta varasemaga osutati seda mullu ligi 2900 juhtumi ehk 4% võrra enam. Kõige suurema osakaalu päevaravi põhjustest moodustasid endiselt silmahaigused, aga esimest korda viimaste aastate jooksul oli silmahaiguste tõttu ravituid vähem kui eelneval aastal. Kõige rohkem ravijuhtumeid – üle 900 juhtumi – tuli juurde kasvajate ravi tõttu.

Lapsed viibivad ravil endiselt enim hingamiselundite haiguste tõttu, mis moodustasid 2015. aastal üle veerandi laste haiglaravi põhjustest ja kolmandiku päevaravi põhjustest.