Hea nõu

Kolm lihtsat viisi, kuidas efektiivsemalt kaloreid põletada (21)

Õhtuleht.ee, 8. oktoober 2016 11:56
Treeningu seadmine varajaseks hommikutunniks ajab sind esialgu küll äratuskellaga tülli, kuid teadmine, et hommikune treening põletab rohkem kaloreid, võiks sind motiveerida voodist välja tulema. Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui soovid kaalust alla võtta, ei saa treeningust üle ega ümber. Kuid efektiivsekt kaloripõletuseks on oluline seegi, kuidas ja millal sa treenid. 

Shape pakub paar kasulikku nippi, kuidas rohkem kaloreid põletada. 

  • Ärka koos päikesega. Treeningu seadmine varajaseks hommikutunniks ajab sind esialgu küll äratuskellaga tülli, kuid teadmine, et hommikune treening põletab rohkem kaloreid, võiks sind motiveerida voodist välja tulema. Uuringute järgi on ennelõunal treenivad inimesed ka tublimad töötajad. Selle põhjus võib olla, et hommikune treening annab positiivse laengu ja rohkem energiat.Samas ei ole neil vaja õhtul pärast tööpäeva trenni kiirustada, nad saavad rahulikult kõik lõpuni teha. Hommikune treeningharjumus aitab kaasa ka järepidevusele, sest enam ei saa end välja vabandada, põhjusega, et tööl läks kaua, sestap täna trenni ei jõua. See aitab kindlasti kaalulangetusele kaasa. 
  • Lisa tempot. Jooksmine aitab põletada rohkem kaloreid kui jalutamine. Ja kui juba jooksed, lisa tempot. Terve treeningu aja ei maksa ühes tempos püsida, kui jooksed vaheldumisi intensiivsemalt ja rahulikumalt, põletad veelgi rohkem kaloreid. Ka aitab selline treening lahti saada kõhurasvast. Ning – kui liigutad tempoka jooksu ajal ka käsi, põletad 15% võrra veelgi rohkem kaloreid. 
  • Tee jõutrenni. Lihased põletavad kaloreid rohkem kui rasv, sestap aitab lihasmass kaalulangetusele kaasa. Jõutrenni tegemiseks ei pea ilmtingimata minema jõusaali, üht-teist saad ära teha ka kodus – näiteks teha kätekõverdusi, kükke ja väljaastekükke. Ka on kavalad nipid valida toidupoes käru asemel korv, kasutada lifti asemel treppi ja proovida tooli asemel istuda trennipallil.

Samal teemal

26.11.2016
Viis põhjust, miks täna lähedastega õue jalutama minna
22.09.2016
Ohhoo! Tülidest hoidumine ennetab kõhurasva teket!
14.09.2016
Neli tõsist põhjust, miks kõhule pekk koguneb
10.09.2016
Olümpiasportlane annab nõu: kuus olulist punkti neile, kes plaanivad maratoni jooksma minna