Lapsed

Terviseamet: Eestis on tuvastatud üks Coxsackie haigusjuhtum, puhangut pole ei Eestis ega Lätis! (4)

Silja Paavle, 19. oktoober 2016 14:20
Hügieenireeglitest kinnipidamine on parim viis Coxsakcie-viiruse ennetamiseks.Foto: PantherMedia / Scanpix
"Pole vist enam meediaväljaannet, mis poleks kirjutanud ja inimest, kes poleks lugenud ridagi "hirmutavast" Coxsackie viirusest, mis pidavat levima meie lõunanaabrite juures ja on nüüd juba otsaga vallutanud või vallutamas Eestimaad," kirjutab Terviseamet suhtlusportaalis Facebook.

Nende juttude peale võeti Läti kolleegidega ühendust ja küsisiti, mis neil toimub. Selgus, et midagi ei toimu. "Kui nüüd just välja arvata, et ühe lasteaia ühes rühmas oli olnud väike puhang ehk rohkem kui kaks lööbega last. Arsti juurde on pöördutud, ühtegi analüüsi pole võetud, arst arvas, et Coxsackie. Ühe lapse ema kirjutas sotsiaalmeediasse, kirjutise korjas üles kohalik kanal ja edasist oleme me viimastel päevadel juba kõik kas servapidi kuulnud või kolelugusid peaaegu oma silmaga näinud," nenditakse Facebookis.

Terviseametile Eestis pole viimasel ajal haigestunutest teada andnud ükski tohter, nakkuskliinikusse ravile pole jõudnud ühtegi abivajajat, meie laborist on kinnituse saanud üks Coxsakcie haigestumisjuhtum ja see on kõik.

Viirus ise on olemas, kuulub enteroviiruste hulka ja aeg-ajalt sellesse haigestutakse. Hügieenireeglitest kinnipidamine on parim meetod selle tõve ennetamiseks. Enteroviiruste kohta saab lähemalt lugeda siit.

Samal teemal

21.08.2017
Ettevaatust! Türgis puhkajaid ähvardab järjest sagedamini enteroviirus
19.12.2016
Millised nakkushaigused möllasid Eestis möödunud kuul?
18.10.2016
Mida teha ka Eestis leviva Coxsackie viiruse korral?
18.10.2016
Kas Läti lapsi kimbutav viirus ohustab ka Eestit?